Wpis z mikrobloga

Czy ja dobrze rozumiem, że kołem zamachowym Polskiej gospodarki jest ubieranie Polaków w rekordowe kredyty i rentierstwo? Przecież to nie ma absolutnie żadnego sensu, żeby to jeszcze przynosiło jakieś wymierne korzyści w długoletniej perspektywie. Zawsze wydawało mi się, że głównym trzonem gospodarki powinny być innowacje, technologie, produkcja, a nie to, że wylejesz beton dla swoich chłopów pańszczyźnianych.

#nieruchomosci #gospodarka
  • 33
  • Odpowiedz
wylejesz beton dla swoich chłopów pańszczyźnianych.


@whoru: Beton to najlepsze, co Polacy potrafią i rozumieją! Domy, drogi i lotniska z betonu. Myślisz, że skąd taka popularność CPK? Wincyj betonu!!!
  • Odpowiedz
  • 2
@emasele Dodać trzeba także fakt, że wysokie ceny nieruchomości to ukryty podatek płynący do kieszeni deweloperów. Wysoki koszt najmu/kredytu przerzucany jest na pracodawcę, a pracodawca wrzuca je w koszt swoich wyrobów. Zatem jako kraj produkujemy tyle samo ale drożej.

Za kilka lat, jak presja płacowa wywinduje minimalną do 1.5k euro, to okaże się, że już tacy konkurencyjni nie jesteśmy. Kapitał zawróci do USA nadrabiajacych koszta pracy innowacyjnością, albo zawita do krajów jak
  • Odpowiedz
@whoru: ty sobie tak piszesz hi-tech technologia pamiętam jak lata temu oglądałem wywiad z założycielem chyba openai to jasno mówił że firma musi być w USA bo nikt w Europie nie ma takiego kapitału. Dzisiaj to musiałbyś wymyślić coś na miarę internetu żeby wybić krajową gospodarkę.

No to tak się siedzi w Polsce klepie betonowe klocki połowa kierunków na polibudzie jest związana z budownictwem a raz na jakiś czas dostaniesz jałmużnę
  • Odpowiedz
@whoru: I po co CPK, po co elektrownia atomowa? Filarem polskiej gospodarki mają być gównofiremki które zdychają gdy trzeba zapłacić 100 zł składki więcej
  • Odpowiedz
Czy ja dobrze rozumiem, że kołem zamachowym Polskiej gospodarki jest ubieranie Polaków w rekordowe kredyty i rentierstwo?


@whoru: tak, Polska stoi noszeniem cegieł i malowaniem paznokci a o co chodzi?
  • Odpowiedz