Wpis z mikrobloga

#gielda

Niby większość traci na giełdzie a jak się przegląda tag to wszyscy idealnie wiedzą kiedy kupic i sprzedać XDD A niektórzy siedzący tu od lat to już powinni być multimilionerami z samymi wygranymi.
To mitomania?
  • 8
  • Odpowiedz
@Tiab mnie się wydaje że większość wykopowiczów nie dotyka kontraktów cfd czy futures a po prostu inwestują sobie na gpw/ nyse.
Jak ktoś gra futy/cfd to zazwyczaj farmazoni, albo nie pisze o stratach. Jak ostatnio wrzucałem wpis o wywózce moich S na es, to bez echa przeszło
  • Odpowiedz
@Tiab: wielu kupuje i holduje, tylko wyedy nie ma bordzo o czym pisać codziennie.
Popatrz na przykład na indeks NASDAQ100, popatrz na jakim poziomie stał na przykład 5 lat temu a na jakim jest dzisiaj, dodaj do tego dywidendy. Ci którzy w to zainwestowli 5 lat temu nie są stratni.
  • Odpowiedz
  • 0
@laporte I jesteś pewny, że przez 5 lat trzymali? Przy jakichkolwiek spadkach nie było paniki?

To idąc tym tropem napisz, że bitcoin lat temu był za grosze i pewnie wykopki trzymają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tiab: Wiem że ja trzymałem, nawet więcej niż 5 lat. I do tego kiedy były dołki to z zimną krwią uśredniałem. Tak.

Nie wszedłem w bitcoin, wydawał mi się zbyt ryzykowny, ale Nasdaq100 i SP500 tak.
  • Odpowiedz