Wpis z mikrobloga

Ta cała terapia to współczesny zamiennik religii. Tak jak w religii jak nie działa, nie ma pożądanych efektów, słyszysz za mało sie modliłeś, za słabo wierzysz itd, tak tam słyszysz, że zła technika, że za mało sie starałeś, że miałeś złe nastawienie i pierdylion innych wymówek. Zawsze twoja wina jak sie nie udało.

W obu przypadkach kapłan, ksiądz, imam, pastor, rabin, czy współcześnie psychoterapeuta uchodzi za nieomylnego, bo przecież on przenajświętsze, czy tam uczone pisma zgłębiał.

Tak samo jak religia psychoterapia ma prostować nieodpowiednie poglądy wedle społeczeństwa, nie bez powodu normictwo tak chętnie na nią odsyła. Z tym że w dość nieudolny sposób, bo religia tworzyła przynajmniej spójny ład społeczny, gdzie terapia mami tylko iluzją, która szybko jest niszczona przez obraz rzeczywisty obecnego zdegenerowanego społeczeństwa ni jak nieprzystającego do wciskanych przez terapeute banialuków.
#przegryw #incel #bekaznormictwa #urojenianormikoidalne #blackpill
77023 - Ta cała terapia to współczesny zamiennik religii. Tak jak w religii jak nie d...

źródło: Screenshot_20240403_122536_Google

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
@77023: przegrywy myślące że terapia ma pomóc w zaruchaniu. No nie ma tak łatwo, bozia też nie pomogła to na co innego trzeba się obrazić?
  • Odpowiedz
  • 10
@dzikop: terapia ma rzekomo pomóc w prowadzeniu godnego życia umożliwiającego realizację wszystkich potrzeb i jak widać po doświadczeniach tych co próbowali nie działa
  • Odpowiedz
@77023: terapia to strata pieniędzy i tyle. Chyba że ktoś tam jakieś leki bierze i ma leczenie farmakologiczne to wtedy może to działa jak rzeczywiście ma coś z głową, ale terapia u zwykłego psychologa to nic innego jak zamiennik "przyjaciela" czy rodziny która też ci doradzi. @qew12 od dłuższego czasu chodzi na terapię a nawet wyjście na zakupy dla niego to problem.
  • Odpowiedz
Pieprzenie. Najlepiej siedzieć i jęczeć jak każdy potencjalny sposób na poprawę swojego położenia jest do dupy. Psychoterapeuta nie ma być ani przyjacielem, ani czymś w rodzaju boga, ani nie jest nieomylny. Psychoterapeuta ma ci pomóc znaleźć źródło twojego problemu i nad nim pracować.

Albo nigdy nie byliście na terapii i gówno o niej wiecie, albo trafiliście na złego terapeutę. Wtedy trzeba szukać innego...
...albo stwierdzić, że całe źródło problemów jest na zewnątrz,
  • Odpowiedz
@77023: byłem dwa razy u Pani psycholog, która miała najlepsze oceny na znanylekrza.pl, czy czymś takim. Ja gadałem, ona kiwała głową, mówiła, że powinienem zrobić tak ja czuję, że będzie dobrze. Ogólnie dialog jak z NPC w gierce. Zapytałem, czy może im coś doradzi, to podała mi nazwę metody, którą stosuję w pracy, i że polega ona na tym, że psycholog tylko zadaje pytania i nakierowuje pacjenta tak, żeby sam sobie
  • Odpowiedz
@77023: Super jaśnie oświecony, to podaj teraz inne narzędzia, którym możemy pomóc zamiast religii czy psychoterapii. Czy jednak zostajemy rozwiązaniu typu sznur. Terapeuta ma Ci pomóc a nie wyczarować wyśnione życie.
  • Odpowiedz
Tak samo jak religia psychoterapia ma prostować nieodpowiednie poglądy wedle społeczeństwa


@77023: masz tutaj mocno pokićkane. Religia narzuca moralność społeczeństwu, psychologia nie zajmuje się moralnością ani trochę, a pracuje nad zachowaniami czy poglądami maladaptywnymi, czyli takimi które zapobiegają normalnemu funkcjonowaniu w społeczeństwie. Nie pracuje dla idei ładu społecznego pod rygorem arbitralnej moralności, tylko dla twojego dostosowania do społeczeństwa.

To co napisałeś mogłoby obrazować jakieś ciekawe analogie przy odrobinie głębi, ale wyszła
  • Odpowiedz
@zapoznalem: Terapia działa na kobiety, bo u kobiet przyczyną depresji (oraz innych problemów psychicznych) jest przeświadczenie o byciu niekochaną i nie wspieraną- coś na co terapeuta może zaradzić. U mężczyzn przyczyną tych samych problemów jest przeświadczenie (najczęściej dość bliskie prawdy), że są w dupie i nic z ich życia już nie wyjdzie. Na to terapeuta nie poradzi, chyba, że ktoś nigdy w życiu nie miał żadnych problemów i nadreaguję na niewielki
  • Odpowiedz
@77023:
@zeszyt-w-kratke:
@zapoznalem:
@donttalktome:
Zacząłem pisać elaborat, ale mi się odechciało. Nic nie rozumiecie, radzicie innym i szkodzicie innym. Jak już pisać bzgury to chociaż warto zazaczyć "moim zdaniem, w moim wypadku". Potem inni powtarzają banialuki terapia nie działa, tylko leki itp. Ogarnijcie się.
  • Odpowiedz
Ta cała terapia to współczesny zamiennik religii


@77023: Mam to samo zdanie. To smutne bo mainstreamowe na zachodzie odejście od religii było dużą szansą żeby ludzie zaczęli myśleć samodzielnie i odciąć pasożytów żerujących na ich słabościach. A tak się nie stało, każda ideologia ma i będzie miała swoich kapłanów. A skoro tak to już lepiej było zostać przy tej gdzie autorytetem był dobrze wykształcony gościu w średnim wieku a nie juleczka
  • Odpowiedz
@Luks_x: Nic nie rozumiesz, radzisz innym i szkodzisz innym. Jak już pisać bzdury to chociaż warto zaznaczyć "moim zdaniem, w moim wypadku". Potem inni powtarzają banialuki terapia nie działa, tylko leki itp. Ogarnij się.
  • Odpowiedz
@Luks_x: Nic nie rozumiesz, radzisz innym i szkodzisz innym. Jak już pisać bzdury to chociaż warto zaznaczyć "moim zdaniem, w moim wypadku". Potem inni powtarzają banialuki terapia działa itp. Ogarnij się. jeszcze ktoś posłucha ciebie i zmarnuje pieniądze na to szarlataństwo które z resztą nie jest tanie.
  • Odpowiedz