Wpis z mikrobloga

Ta cała terapia to współczesny zamiennik religii. Tak jak w religii jak nie działa, nie ma pożądanych efektów, słyszysz za mało sie modliłeś, za słabo wierzysz itd, tak tam słyszysz, że zła technika, że za mało sie starałeś, że miałeś złe nastawienie i pierdylion innych wymówek. Zawsze twoja wina jak sie nie udało.

W obu przypadkach kapłan, ksiądz, imam, pastor, rabin, czy współcześnie psychoterapeuta uchodzi za nieomylnego, bo przecież on przenajświętsze, czy tam uczone pisma zgłębiał.

Tak samo jak religia psychoterapia ma prostować nieodpowiednie poglądy wedle społeczeństwa, nie bez powodu normictwo tak chętnie na nią odsyła. Z tym że w dość nieudolny sposób, bo religia tworzyła przynajmniej spójny ład społeczny, gdzie terapia mami tylko iluzją, która szybko jest niszczona przez obraz rzeczywisty obecnego zdegenerowanego społeczeństwa ni jak nieprzystającego do wciskanych przez terapeute banialuków.
#przegryw #incel #bekaznormictwa #urojenianormikoidalne #blackpill
77023 - Ta cała terapia to współczesny zamiennik religii. Tak jak w religii jak nie d...

źródło: Screenshot_20240403_122536_Google

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
  • 8
@Wap30: urządzanie się w gównie to żadna poprawa, chcesz rozwiązania, ale problem jest taki, że tu nie ma rozwiązań na poziomie indywidualnym innych niż tzw cope, czyli próba prowadzenia jak najmniej uwierającej wegetacji.

A teraz zdefiniuj czym jest dostosowanie społeczne I maladaptywne poglądy i sam zobaczysz, że właściwie jest to to samo co utrzymanie ładu społecznego oraz wymuszona społecznie moralność
  • Odpowiedz
kolejny zakompleksiony wykopek mysli ze odkryl jak funkcjonuje swiat i ludzie XD


@pezot: ale skąd pomysł, że jestem zakompleksiony? Czytałeś którykolwiek mój komentarz w tym wątku ze zrozumieniem?
  • Odpowiedz
nie wiece co zrobic ze swoim zyciem, jesescie zagubieni, wypaleni, ale macie "swiadomosc" i wiecie jak dziala zycie, zelazna logika


@pezot: czemu piszesz do mnie w liczbie mnogiej?
  • Odpowiedz
@77023: nic takiego nie napisalem, dorabiasz sobie jakas fałszywą narracje, pisze tylko ze macie zaburzenia psychiczne, ktore uniemozliwiaja wam racjonalne spojrzenie na zycie, zeby nie było podam przykłady: Twoja wyżej opisana fałszywa narracja, oraz fałszywe stwierdzenie za terapia nie działa (oczywiscie sa dowody i badania że działa) Moje przesłanie jest jedynie takie zebyscie szukali tej pomocy u specjalistów którzą będą w stanie wam pomóc.
  • Odpowiedz
@kogut_20: no czytam i ewidnetnie potrzbujesz pomocy. To jest wlasnie to wyparcie o ktorym piszesz, bez dwoch zdan potrzebujesz pomocy, ale twoj zaburzony umysl wmawa ci ze nie potrzebujesz, ogolnie to podstawy psychologii są XD
pezot - @kogut_20: no czytam i ewidnetnie potrzbujesz pomocy. To jest wlasnie to wypa...

źródło: 4

Pobierz
  • Odpowiedz
Skad pomysl ze jestes zakompleksiony? Z twoich wpisów XDDD


@pezot: kompleksy nie mają nic wspólnego z depresją, każdy może na nią zachorować - czego ci życzę.
  • Odpowiedz
@kogut_20: Mają bardzo duzo wspólnego, wiecej niz ci się wydaje. Nie wiem czemu moje słowa odebrałeś jako atak. Akurat mam depresje od wielu lat, z ktora udanie walcze miedzy innymi poprzez terapie.Z powodu depresji moi przyjaciele oraz rodzina popelniali samobojstwa, i nikomu nie zyczylbym czego takiego. Ja ci za to zycze szczescia w zyciu. Powodzenia :)
  • Odpowiedz
@pezot: a co jak moja depresja bierze sie z powodu mojego wyglądu? Szach mat ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
To oznacza że depresji nie wyleczysz nigdy bo będzie nawracać dlatego że wygląd jest z grubsza niezmienny
  • Odpowiedz
@dam2k01: depresja nie bierze sie z wyglądu, to po pierwsze, bierze sie tylko i wylacznie z twoich mysli i przekonań na ten temat. Szach Mat :)
  • Odpowiedz
zdefiniuj czym jest dostosowanie społeczne I maladaptywne poglądy i sam zobaczysz, że właściwie jest to to samo co utrzymanie ładu społecznego oraz wymuszona społecznie moralność


@77023: nie zobaczę, bo to oczywiste że tak nie jest. Pierwsza z brzegu - asertywność. Kościół, jak każda instytucja czy grupa chcąca uzyskać nad tobą kontrolę czy władzę, nigdy nie będzie zabiegał o twoją ogólną asertywność (co innego wybiórczą, tam gdzie im to leży), bo to
  • Odpowiedz
@pezot: bierze sie. Ty widocznie #!$%@? nie wyglądasz to nie wiesz. Nie masz zniekształconej twarzy albo innych bardzo widocznych wad i nigdy nie poczułeś traktowania jak śmiecia.
  • Odpowiedz
@dam2k01: Jesli masz zniekształcona twarz to wspłóczuje, jednak to wciaz nie sam wyglad sprawia ci ból, ale Twoje i innych przekonania na ten temat, zresztą to juz dawno zostalo stwierdzone jako zaburzenie https://en.wikipedia.org/wiki/Body_dysmorphic_disorder
I zgodze sie ze jesli nie masz milnionów na jakies operaqcje plastyczne, to z wygladem nic nie zrobisz, ale z twoimi myslami oraz przekonaniami na ten temat jak najbardziej mozesz pracować :)
  • Odpowiedz