Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ktoś może mi wytłumaczyć ten fenomen? Zmieniałem już pracę kilka razy (#korpo) i zawsze napotykam ten sam tym człowieka. Pokończyli studia typu ekonomia/finanse/MBA + znają angielski + jakiś drugi język i uczą się trzeciego + udzielają się w dodatkowych projektach + robią jakieś podyplomówki + robią sobie jakieś szkolenia online z automatyzacji + ... itd. Już nie mówiąc o tym, że robią ciekawe rzeczy prywatnie.

Skąd ci ludzie się biorą? Co oni jakieś robocopy? Geny doskonałe? Rozmawiając z nimi mam wrażenie, że rozmawiam z kimś z innego wymiaru. Jak można być tak otwartym na nowe rzeczy? Jakim cudem nauka nowych rzeczy przychodzi im tak łatwo? To nie są ludzie z jakiś bogatych rodzin czy coś, tylko mega ogarnięci i kumaci a wyglądają jak każdy inny. I to nie jest udawania czy coś, faktycznie oni to umieją albo znają, a jak zabierają się za coś nowego to widać że faktycznie to zrozumieli.

#przemyslenia #korposwiat #praca #nauka #rozwojosobisty #samorozwoj #rozwoj #pracbaza #pracoholizm #mozg #dopingmozgu #inteligencja #przegryw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ktoś może mi wytłumaczyć ten fenomen? Zmi...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja tak mam :D może bez podyplomówek ale dużo robię kursów na linkedlin learning albo na youtube się doszkalam.
Po prostu widzę ile czasu człowiek marnuje na scrollowanie fb, insta czy inne tego typu rzeczy więc wolę robić coś produktywnego.
Dużo pomaga tez praca zdalna gdzie nie tracę czasu na szykowanie się rano, dojazdy plus jak pracuje z domu to nie jestem taka zmęczona i mam dużo więcej siły na
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Ci sami ludzie, gdyby cofnąć ich życie do wieku niemowlęcego i zamknąć do ciemnego pokoju na kilka lat z dostawą jedzenia, to nigdy nie nauczyliby się nawet języka ojczystego w stopniu podstawowym. Przeceniasz genetykę i nie ogarniasz, że rodzice mogli w nich zaszczepić zachowania i przekonania, które nimi sterują.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim @sberatel @elena-mary @NieRozumiemIronii
P.S. Może NIKT im tego tak na serio NIE sprawdza? ()

Czegoś się tam uczyli, to tu to tam. Mogą mieć zawyżone ego, megapoczucie własnej wartości - nawet jeśli jakieś zagadnienia znają płytko, nie mają wcale tak obszernej wiedzy. A zewnętrzny obserwator który tego nie roztrząsa - nie będzie ich z tego "egzaminować" intensywnie.

Taki ja, gdybym był pozerem - też mógłbym
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: myślę OPie że po prostu dałeś się iluzji, którą budują te osoby

na pewno są inteligentni, coś potrafią, robią i uczą się różnych rzeczy, ale bardzo często są to osoby, które potrafią budować swój wizerunek, przez co wyglądają na bardziej dynamicznych niż są naprawdę

  • Odpowiedz