Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Potrzebuje pomocy #mirkokoksy #silownia #odchudzanie #zdrowie #mikrokoksy
Sory za brak polskich znakow, ale akurat takie ustawienie klawiatury tu skad pisze.

Kiedys cwiczylem regularnie na silce albo w domu, efekty byly. Pozniej mialem dluga przerwe i stracilem forme. Probowalem kilkukrotnie wrocic do regularnej aktywnosci fizycznej, ale szybko sie demotywowalem przez... dluga rozgrzewke. Zawsze sie dlugo rozgrzewalem zeby miec pewnosc, ze wszystkie partie miesniowe sa przygotowane i zeby cwiczenia byly efektywniejsze. Z tym ze jak taka rozgrzewka trwala 15-20 minut to pozniej juz mi sie nie chcialo brac za te cwiczenia zasadnicze albo robilem to, ale caly trening robil sie bardzo dlugi (na koniec jeszcze cool down i stretch...). W efekcie na mysl o dlugim treningu najczesciej z niego rezygnuje.

Czy mozecie powiedziec jak to jest z ta rozgrzewka? Jak najlepiej sie rozgrzewac, da sie to zrobic szybko i dobrze? Moze macie jakas sprawdzona? Zalozmy ze mowa o full body workout.
Jesli mam bledne przekonanie o tym ze to jest az takie wazne albo musi byc bardzo dokladne to wyprowadzice mnie z bledu prosze



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
@mirko_anonim robię zazwyczaj 3 ćwiczenia na rozgrzewkę. W zależności od tego co będzie podstawowym wielostawem który będę klepał.

Tytułem przykładu, jak robię ciągi w wersji sumo to wygląda to tak

1 km na bieżni
Rolowanko przywodzicieli
Clamshell
Swing

Potem przechodzę do serii rozgrzewkowych. Nie ma też co robić rozgrzewki trwającej 40 minut wiec każde z ww. ćwiczeń po 2 serie.

Generalnie rozgrzewka jest ważna, przynajmniej dla mnie, bo jestem już stary. Jakbym
  • Odpowiedz
@mirko_anonim podnosisz tętno do 130 na orbitreku czy tam rowerku (5 min) i jedziesz pierwsze ćwiczenie z założeniem że robisz 4-5 serii rozgrzewkowych w pełnym zakresie ruchu, a kolejne ćwiczenia w planie masz tak ułożone że jedno przygotowuje cie na następne. Przywodziciele i dwójki np. przed martwym ciągiem. Jak cię nic nie boli, nie masz kontuzji i nie robisz prehabu to 30 minutowa rozgrzewka mija się z celem, tylko tracisz siły i
  • Odpowiedz