Wpis z mikrobloga

Mam pewną znajomą, której strasznie nie lubię, przez której fałszywe oskarżenie zostałem przed świętami prawie zwolniony z pracy, więc nie będę ukrywał, że chciałbym się w jakiś sposób na niej zemścić.

Wiem o tym, że na #emigracja dla oszczędności pieniędzy z podatku wystąpiła z kościoła. Planuje jednak ślub kościelny w Polsce. Jest już data (wrzesień tego roku), sala itd..

Gdybym się dowiedział dokładnie co to za parafia (nie powinno być z tym problemu) i poinformował proboszcza o fakcie wystąpienia z kościoła, co prawdopodobnie wiązałoby się z odwołaniem całej imprezy, to poszedłbym za daleko? Mimo wszystko to tylko kilka sprzeczek w pracy no i ostatnia eskalacja, a to sprawiłoby jej duże problemy.

#emigracja #niemcy #kosciol #wiara #pytanie
  • 136
  • Odpowiedz
Gdybym się dowiedział dokładnie co to za parafia (nie powinno być z tym problemu) i poinformował proboszcza o fakcie wystąpienia z kościoła, co prawdopodobnie wiązałoby się z odwołaniem całej imprezy,


@Coxex: Mordo, ksiądz już wie, bo niemieckie parafie wysyłają takie info do polskich, a nawet jeśli to obecnie nie ma najmniejszego problemu brać ślub, w którym jedna z osób jest innego wyznania, bądź nie ma żadnego. Musisz szukać innego sposobu
  • Odpowiedz
@Coxex: Możesz też jednocześnie poinformować niemiecki urząd skarbowy, że ta kobieta unika podatku poprzez deklaracje innej wiary niż faktyczna.

Był znany casus Tomasza Hajty, który pracując w niemczech zadeklarował się jako niewierzący, ale któryś z urzędników pojechał na mecz i zauważył że pan Tomasz wchodząc na boisko przeżegnał się krzyżem ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
Wiem o tym, że na #emigracja dla oszczędności pieniędzy z podatku wystąpiła z kościoła.


@Coxex: jestem na emigracji, wypisałem się z kościoła. O jaki podatek chodzi? Bardzo mnie zaciekawił temat, może ktoś coś więcej?
  • Odpowiedz
@Coxex proboszcz dostanie więcej hajsu i będzie miał to w nosie. To że rodzina się dowie? Dla części liczy siẹ że ślub w kościele a reszta będzie chwalić za zaradność. Jak dla mnie twoja zemsta jest słaba bo nic nie ugrasz.
  • Odpowiedz
jeżeli ktoś wyparł się Jezusa dla paru euro oszczędności to nie powinien mieć ślubu kościelnego


@Romska_Palo_Ul_Laputa: Polscy proboszczowie wiedzą o tym procederze i nie są tacy kategoryczni jak wykopki. A taki ślub to przecież doskonała okazja, żeby wrócić na łono Kościoła.
  • Odpowiedz
  • 102
Mirki, przekonaliście, na razie jednak odczekam żeby rozegrać w taki sposób, żeby nie domyśliła się kto był donosicielem. Będę wołał plusujących( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Coxex: Normalnie powiedziałbym, żebyś miał w to #!$%@?, ale jeżeli ta osoba próbowała ci napsuć tobie krwi to nie widzę przeszkód, by się jej tak odwdzięczyć, najwyżej weźmie sobie ślub w urzędzie XD
  • Odpowiedz
@Coxex: Opłać jakiegoś śmiałka który wleci do kościła i zacznie płakać i sie drzeć że "Renata, jeszcze tydzień temu mówiłaś że go dla mnie rzucisz. Nasze dziecko też usuniesz?!"
@TavarishPiesov byłby w tej roli idealny!
  • Odpowiedz