Wpis z mikrobloga

Mam pewną znajomą, której strasznie nie lubię, przez której fałszywe oskarżenie zostałem przed świętami prawie zwolniony z pracy, więc nie będę ukrywał, że chciałbym się w jakiś sposób na niej zemścić.

Wiem o tym, że na #emigracja dla oszczędności pieniędzy z podatku wystąpiła z kościoła. Planuje jednak ślub kościelny w Polsce. Jest już data (wrzesień tego roku), sala itd..

Gdybym się dowiedział dokładnie co to za parafia (nie powinno być z tym problemu) i poinformował proboszcza o fakcie wystąpienia z kościoła, co prawdopodobnie wiązałoby się z odwołaniem całej imprezy, to poszedłbym za daleko? Mimo wszystko to tylko kilka sprzeczek w pracy no i ostatnia eskalacja, a to sprawiłoby jej duże problemy.

#emigracja #niemcy #kosciol #wiara #pytanie
  • 136
@LemurChmur: W Niemczech masz podatek 2,5% jak należysz do jakiegokolwiek związku religijnego. Jeśli chcesz go uniknąć, musisz podać siebie jako ateistę czy też osobę nie należącą do żadnego związku religijnego. Słyszałem o dwóch akcjach, że dwóch Polaków tak siebie podało w Niemczech i potem mieli problem ze ślubem w Polsce, bo ich dane w sprawie wypisania się z Kościoła otrzymali lokalni proboszczowie
@ruum c @ruum ale to oznacza że jak nie jestem katolikiem to niemiecki ksiądz dostaje moje dane a potem wysyła je do polskiego księdza:) niby z jakiej racji ? Przesyłają moje dane wrażliwe? Przecież nie jestem katolikiem.
Zakładam ze odbywa się inaczej: trzeba zadeklarować przynależność do kosciola a jakie dane kościół dostanie to nie wiem