Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do poprzedniego posta:
https://wykop.pl/wpis/75619119/dom-typu-kostka-prl-w-jednym-z-pomieszczen-mam-luk
wybiłem już "odpowiedni otwór" ma rozmiar mniej więcej 91 na 208 cm.
Planowałem zamontować tam ościeżnicę stałą, ale teraz jak na to patrzę to myślę, że ościeżnica regulowana będzie chyba łatwiejsza do estetycznego montażu, mam rację?

Czy może jednak robić to na ościeżnicy stałej? Czym wyrównać tą powierzchnię która teraz została klej gipsowy (w duze szpary powciskac kawalki plyty gipsowej) a potem gladz na to i wstawić ościeżnicę na piance niskoprężnej?

Czy lepiej przykleić na oba boki płytę gipsową żeby zminiejszyć otwór do około 88 cm i na to zamontowac oscieznice regulowana?

#remontujzwykopem #remont #drzwi
bit1 - W nawiązaniu do poprzedniego posta:
https://wykop.pl/wpis/75619119/dom-typu-ko...

źródło: temp_file5071240618902027442

Pobierz
  • 9
@bit1: opcja regulowanej dużo lepsza, bo stała wejdzie ci w środek i będziesz albo obrabiał narożniki, albo wstawiał jakieś gówniane ćwierćwałki. Obróbka dokładnie tak jak napisałeś, czyli albo paski płyty, albo poobrabiać klejem gipsowym. 88 to idealny otwór na regulowaną. Pianka niskoprężna, bo regulowane bardzo łatwo wypaczyć i najlepiej najpierw popiankować punktowo a dopiero potem polecieć po całości o ile cię czas nie goni.
@bit1 88 to trochę na styk przy skrzydle 86, lepiej 90, bo jeśli nie.masz teraz idealnego pionu to w 88 możesz jej nie wcisnąć - będziesz musiał podkuwac w miejscu zawiasów. Wysokość musisz obniżyć na 2m, więc ood góry najprościej obniżyć paskami regipsu.
@Smarek37 producent zazwyczaj zaleca piankowanie pasek około 20cm w trzech miejscach na każdy bok, i nie piankować od góry. Ale pianka 2k do wyrzucenia pod użyciu, więc jak op ma tylko jedną ościeżnice to można solidniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Smarek37 podpowiesz coś. Piankowalem kilka razy taką 2k i jak się zmieszało komponenty to czas użycia 3 minuty a jak się nie wypsika całej to pucha robi się gorąca, że nie mkzna dotknąć i po wystygnieciu już nic nie leci. Chyba że mówisz o jednokomponentowej to zgadza się, można wiele razy ale wolę 2k bo szybciej wiąże