Wpis z mikrobloga

#cybersecurity #it #praca

Praca w cyberbezpieczenstwa wyższego ryzyka jest bardzo zła.

O 3 w nocy dostałem pilne wezwanie do pracy z powodu 4x Red flag w systemie bezpieczeństwa - ogólnie to stopień naruszenia dostępu o poziomie 4 gwiazdek na 5 czyli jednym słowem bardzo przedupcone. Niestety w takich przypadkach musimy jak najszybciej dostać się do firmy, ze względu na wrażliwość danych (praca wymaga sprzętu stacjonarnego-firmowego). Atak trwał przez 2h - ciężka walka z jakimiś petami, którzy utożsamiali się z ukrainą (tylko czysto informacyjnie).

Nasz zespół 5 chuopa, każdy krecha wciągnięta w trasie do bazy, bo stan bardzo wyjątkowy... I zaczęła się mozolna walka z petami, którzy zamiast spędzać święta z rodziną woleli atakować cybernetycznie.

W skrócie: Atak odparty w międzyczasie 2 chuopa musieli przeanalizować cały system zabezpieczający i napisać jak najszybciej łatkę do zabezpieczeń.

Podsumowanie:
5g ścierwa zjedzonego
Mózg mi paruje
Uchronilismy naszego pracodawcę przed wyciekiem danych
Zarobione spore pieniądze, niewarte tego stylu życia.
  • 34
  • Odpowiedz
W skrócie: Atak odparty w międzyczasie 2 chuopa musieli przeanalizować cały system zabezpieczający i napisać jak najszybciej łatkę do zabezpieczeń.


@Dzonsin: niezły bajt xD
  • Odpowiedz
  • 5
@Dzonsin przydałby się adres IP, żeby z zewnątrz wbić, MAC to już raczej, żeby się wewnątrz wbić. Sam otwarty port 80 to raczej standard, bo i naszej by nie działało WWW
  • Odpowiedz
  • 1
@Dzonsin Nie mam zbytnio obfitego CV - praca na produkcji, operator maszyn. Skończone Technikum Mechatroniczne, brak studiów. #!$%@? mitoman 😛
  • Odpowiedz
mieli adres MAC


@Dzonsin: i na #!$%@? ci adres MAC jak nawet nie jesteś w tej samej domenie rozgłoszeniowej? XD
Jak chcesz udawać sieciowca, to kup sobie chociaż podręcznik przygotowujący do CCNA, bo ty nawet podstaw nie ogarniasz ()
  • Odpowiedz
I zaczęła się mozolna walka z petami, którzy zamiast spędzać święta z rodziną woleli atakować cybernetycznie.


@Dzonsin: halo, bait ci sie nie klei, bo jak ukraina to oni nie maja swiat teraz xD
  • Odpowiedz