Wpis z mikrobloga

@Protectorx: @Theo_Y ale ten dom jest brutalistyczny, bo w brutalizmie chodzi o pokazanie konstrukcji, użytych materiałów, stąd w nazwie béton brut czyli surowy beton, a ten budynek cały betonowy jest, surowy
no i jest też modernistyczny, bo z modernizmu wywodzi się brutalizm
  • Odpowiedz
@PorzeczkowySok: pewnie tak. Brutalizm to bezpieczne zaokraglenie. Bo brutalizm technicznie to jest. Po prostu najbardziej typowy brutalizm jaki przed oczami wyobrazni sie kojarzy to ten zwiazany z komuna i siermieznymi blokami z komuny. W tym sensie nie jest to brutalizm. Ten jest bardziej jak nowoczesne rozwiazania i wydaje mi sie ze powinno byc rozroznienie. Bo to raczej taka luksusowa estetyka. A ta za komuny miala chyba jakas inna filozofie. Musiala
  • Odpowiedz
A tak w ogole to te podzialy stylistyczne sa bez sensu. To sa tak abstrakcyjnie i umownie podzielone worki pojeciowe ze mowienie co jest w jakiej stylistyce jest absurdalne. Tak duzo niuansow moze miec budowla ze szeregowanie czegos do jakies podkategorii nie ma sensu bo roznice bywaja tak ogromne ze ciezko sie polapac co do czego. Szczegolnie jesli mowa o wspolczesnych rzeczach gdzie sie miesza rozne style i sobie nazywaj jak chcesz
  • Odpowiedz
@Theo_Y: brutalizm ma chyba być taki surowy, dehumanizujący, zimny, ten komunistyczny taki jest, ale ten nowoczesny też, jak patrzę do mojego folderu brutalistycznego to bardziej mi się podobają te nowoczesne wzorce niż komunistyczne
bo cały worek jest duży i na widok jednego brutalizmu chce mi sie rzygać, a drugi uwielbiam
ale nie umiem i nie chce mi się jakiś podziałów robić, wchodzić w to, po całym tym worku sobie szukam
  • Odpowiedz
  • 2
Mamo pojedziemy na wycieczkę do Normandii obejrzeć te słynne bunkry? Mamy bunkier w domu. Bunkier w domu.
  • Odpowiedz
@PorzeczkowySok: ma swój urok, szczególnie tak utrzymany i w meksykańskim słońcu, interesująca bryła. Ale w warunkach polskich, w listopadzie, wiele lat po oddaniu do użytku większość brutalizmu(czy w ogóle modernizmu) wygląda jak oszczany kibel na starym dworcu w Katowicach. Nie przypadkowo do Katowic się odwołuję. Starsze style architektoniczne się ładniej starzeją. Sam brutalizm powstał z myślą o zaoszczędzeniu, lejesz beton, ściągasz szalunki i gotowe. Nie potrzeba rzemieślników kamieniarzy, czy dobrych
  • Odpowiedz
@Niedobry: nie do końca rozumiem co masz na myśli. Ja piję do tego, że w strefie równikowej masz zawsze więcej 15 stopni, to możesz zostawić beton beż żadnej izolacji.

Porównaj to sobie do strefy umiarkowanej.
  • Odpowiedz