Wpis z mikrobloga

To jak ceny najmu lecą na pysk to jest aż nie do uwierzenia. Ostatni raz takie oferty były może ze 2 lata temu, a dalej lecą. Ludzie wystawiają już nawet dosyć nisko, zaznaczają że do negocjacji i dalej nie ma chętnych. Nie wiem czy to Ukraińcy tak wyjeżdżają, wyprowadzają się bekowicze, czy o co chodzi, ale dna nie widać.

#nieruchomosci #wynajem #olx #otodom
  • 46
  • Odpowiedz
  • 0
@Yuri_Yslin: Beka myślę najmniej, ale też. Plus nadmiar zakupów ynwestorów.

Niektóre oferty są tak tanie że się zastanawiałem czy to nie jakiś scam, ale nie XD Np. jakieś kurniczki w serio prestiżowej lokalizacji po cenie 1/3 niższej niż byle janusz wołał rok temu za wielką płytę na granicy miasta.
  • Odpowiedz
  • 7
problemem są jeszcze te castingi


@testynaprodukcji: Chyba castingi na landlorda XD Masa ofert ma "odświeżone dzisiaj" co z grubsza oznacza, że przez 2 tygodnie nie znalazł się żodyn zainteresowany.
  • Odpowiedz
  • 2
@wykopanywykopek: To sprawdź jeszcze raz lepiej, bo mi się serio nie chce XD Masz w tym momencie prawie 500 ofert ponad 50 metrów w cenie do 3k. A to te które wiszą, jak chcesz deeper to przejżyj co się dzieje na fb.
  • Odpowiedz
  • 50
@tether69: Głównie do Kanady i Niemiec. Lepszy socjal, setki tysięcy już tam są, wyższe zarobki itd. Polska jest takim trochę pit stopem. Siedzą u nas parę miesięcy, a jak już im przybiją papiery to nara i w drogę.
  • Odpowiedz
@mickpl: to swoja droga jak blisko kulturowi ukraincy chca stad uciekac to kogo my w przyszlosci sprowadzimy? dzietnosc idzie na ryj, a my nawet ukraincow nie jestesmy w stanie zatrzymac. kto bedzie pracowac? kto bedzie wynajmowal kurniki od midlow? co bedzie z pl?
  • Odpowiedz
  • 11
@Yuri_Yslin: Młodzi najczęściej raczej do Kanady. Zresztą im się nie dziwię, też bym na ich miejscu z marszu składał wniosek niż siedział w jakimś Pierdziszewie w Polsce XD
  • Odpowiedz
@tether69

dzietnosc idzie na ryj, a my nawet ukraincow nie jestesmy w stanie zatrzymac.


A jak ty chciałeś ich zatrzymać z takimi kosztami najmu w porównaniu do zarobków? Polska tutaj nie ma szans z krajami zachodu.
  • Odpowiedz
Połączony efekt beki i exodusu Ukraińców.


a czemu nie zwyczajnie podbijanie podazy przy jednak skonczonym popycie po drugiej stronie?
O ile dobrze kojarze, Ty jestes jedneym z wyznawcow ze MILIONY (mlodych i nie tylko) Polakow czekaja na rogatkach duzych miast z walizkami w rece gotowi na szturm mieszkan na najem....

@Yuri_Yslin:
  • Odpowiedz
@del855: To nie kwestia wyznania, mamy przecież na to dane demograficzne i migracyjne z ostatnich 30 lat. Proces ten przyspieszył i będzie postępował, co uwzględnia m.in. GUS w najnowszej analizie demograficznej.

Co nie zmienia faktu, że beka i wyjazd ukraińców to potężny spadek popytu na klitki w najmie.
  • Odpowiedz