Wpis z mikrobloga

@enron

a możemy zobaczyć aktualną analizę że CPK się opłaca? Taką niezależną, nie opłaconą przez trollownię CPK, używająca konkretnych argumentów a nie "wielkie lotnisko, wielki ruch, wielka kasa"? Póki co nie widziałem ani jednej która by była przekonująca.


Chętnie przeczytam taką tylko w drugą stronę czyli przeciwko budowie.
@enron: A czy nie będzie tak, że prędkości przy tej kolei będą większe przez co czas dojazdu krótszy?


@HBVST: jasne, przy okazji będzie dużo droższy i za sam dojazd na lotnisko wydasz więcej niż za bilet. No chyba że pojedziesz lokalną koleją, to dotrzesz spokojnie w godzinę. Dokładnie tak jest w przypadku paskudnego Paris-CDG, możesz zapłacić sporą kasę za TGV albo jechać godzinę RER-B. Kto tylko ma taką możliwość lata
Chętnie przeczytam taką tylko w drugą stronę czyli przeciwko budowie.


@HBVST: kurde, chcecie żeby państwo #!$%@?ło kilkaset miliardów na lotnisko i KDP zewsząd do niego, więc chyba wypadałoby pokazać że jest powód by to robić?
@enron Moja ulubiona pisowska szczujnia to ta zlecona analiza za rządu PO-PSL, albo Gazeta Wyborcza

https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,30753272,a-moze-cpk-ma-sens-sprawdzamy-liczby-nie-poglady.html

https://siskom.waw.pl/komunikacja/lotnisko/CPL/analiza_2010/cpl_analiza_2010_raport_glowny.pdf

Jak tam w ogóle, Tusk pokazał te liczne analizy przeciw CPK czy jeszcze nie? Jak dla mnie to voodoo i politykę przestawiają przeciwnicy CPK bo nie mają nic do powiedzenia poza ‚pisowcyyyyy reeeeee’

@enron Cargo odprawia się w Niemczech bo mają więcej szerokokadłubowcow które przewożą belly cargo pod nogami pasażerów. Polskie lotniska mają mały potencjał
@enron:

kurde, chcecie żeby państwo #!$%@?ło kilkaset miliardów na lotnisko i KDP zewsząd do niego, więc chyba wypadałoby pokazać że jest powód by to robić?


O jakich kilkuset miliadrach mowa? Ten argument był już wielokrotnie poruszany.
zamysl cpk byl zanim powstalo pis kretyniexd


@Protectorx: potrafisz wskazać w którym roku powstał zamysł żeby w budżecie CPK zawrzeć pieniądze na remonty okolicznych kościołów?
kurde, chcecie żeby państwo #!$%@?ło kilkaset miliardów na lotnisko i KDP zewsząd do niego, więc chyba wypadałoby pokazać że jest powód by to robić?


O jakich kilkuset miliadrach mowa? Ten argument był już wielokrotnie poruszany.


@HBVST: no tak, bo 2000 km KDP to za kieszonkowe wybudujemy, nie? Już nie mówiąc o tym, że ni wuja nie jesteśmy w stanie tego zrobić - PKP musiało już raz oddać dotację UE na rozbudowę
Tusk postanowił zrobić Modlin rozumiem że jesteś zadowolony z funkcjonowania Modlina i to był spory sukces prawda?


@Szalom: gdyby Modlin nie był na wszelkie możliwe sposoby blokowany by udowodnić że koniecznie potrzebujemy CPK to pewnie bym był zadowolony.
@enron nie. bo masz #!$%@? tejki. twoja teza o tym, kto popiera cpk, jest idiotyczna. byloby mi wstyd takie cos napisac. piszesz o prostych ludziach, a w twoich wpisach i mysleniu nie ma ani za grosz wyrafinowania i glebi. jestes po prostu typowym mikroblogowym glupkiem, ktory uwaza sie za lepszego od innych przy braku jakichkolwiek podstaw do tego.