Wpis z mikrobloga

@enron: Chętnie bym usłyszał merytoryczne argument przeciw budowie CPK. Wypowiedź premiera Tuska co do złych danych wejściowych na których opierały się dotychczasowe analizy w związku z CPK do takowych niestety nie należą, również nigdzie indziej nie usłyszałem istotnych argumentów przeciwko bezwzględnemu sprzeciwu wobec budowy CPK, raczej są to wątpliwości wobec koncepcji jaka istnieje na ten moment. Dużo jednak wskazuje, że nie jest to kwestią merytorycznej analizy, a interesu i układów polityków
@enron: xDDD dla furDeutschlandów każda inwestycja w infrastrukture to niepotrzebny wydatek. Pokażcie jakiekolwiek analizy bo póki co wszystko wskazuje że byłyby same korzyści dla polskiej gospodarki i bezpieczeństwa kraju.
Dla was dobra inwestycja to #!$%@? polskich kopalni i kupienie niemieckich turbin wiatrowych. Eh mam nadzieję że to bait..
CPK domaga się pisowska szczujnia i prości ludzie którzy są podatni na te brednie.


@enron: widzisz, infra to mój "konik" nie jestem ekspertem ale staram się czytać publikowane przez CPK dokumenty i zresztą nie tylko te, bo czytam też dokumenty publikowane przez miasta w sprawie interesujących mnie inwestycji. Póki co mamy dokładnie ZERO analiz wskazujących na brak potrzeby budowy CPK. Co ciekawe, analizy "za" powstały nawet za rządów PO (pikachuface.jpg) ale
https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1KngKivXA9lo3RWg9F2loOc0wvrPc7VPs5Bn28rxSH7E/htmlview#gid=0


@CzyWszystkoJestJuzZajete: kolejne brednie typu "no wiecie bo wielkie lotnisko, wincyj samolotów lata, wincyj kasy z tego byndzie? Już parę takich "olśniewających" prezentacji widziałem, szkoda mi czasu na więcej.

CPK jest debilną lokalizacją dla huba, cokolwiek latające gdziekolwiek musiałoby nadkładać w cholerę drogi. Nie potrzebujemy potężnego huba cargo, bo nawet nie potrafimy wykorzystać tych lotnisk które mamy obecnie. Cargo z dalekiego wschodu odprawia się w Niemczech - bo nie muszą się
@enron: zamysl cpk byl zanim powstalo pis kretyniexd


@Protectorx: i co to zmienia? Pomijam już to, że pis wziął się za ten projekt tylko po to żeby ukraść przy okazji jeszcze więcej kasy - nie wiem czy zauważyłeś, ale sytuacja geopolityczna "troszeczkę" się zmieniła i teraz jesteśmy na uboczu całego ruchu lotniczego.
@enron: rozumiem ta obiecana merytoryczna analiza, że CPK się nie opłaca już powstała?


@kompek: a możemy zobaczyć aktualną analizę że CPK się opłaca? Taką niezależną, nie opłaconą przez trollownię CPK, używająca konkretnych argumentów a nie "wielkie lotnisko, wielki ruch, wielka kasa"? Póki co nie widziałem ani jednej która by była przekonująca.
@enron: PO też planowało budowę takie dużego lotniska bo jest potrzebne. W Polsce mamy mamy jakies 60 lotnisk a w Niemczech 150, i sie zastanawiamy czy jedno lotnisko wybudować które jest bardzo potrzebne.


@Wynoszony: no mają więcej więc musimy mieć też więcej! Po co zastanawiać się nad sensem? Gdzie jakakolwiek rzetelna analiza że CPK jest potrzebne?
a możemy zobaczyć aktualną analizę że CPK się opłaca?


@enron: typie, dostałeś linka do arkusza Google z listą analiz ZA CPK i dokładną rozpiską kto i kiedy je wykonał, to nawet #!$%@? tego nie otworzyłeś i coś tam #!$%@?łeś o rzekomych bredniach i prezentacjach xD I Ty człowieku chcesz być traktowany poważnie i jeszcze masz czelność uważać się za kompetentnego w temacie xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
@enron dlaczego tak uważasz, jeśli CPK mogłaby wspomóc polską gospodarkę?


@dream_big: czym wspomóc? Wydaniem w #!$%@? kasy na wielkiego misia, który tylko utrudni wszystkim życie?

@enron: Chętnie bym usłyszał merytoryczne argument przeciw budowie CPK.


@HBVST: To może zacznijmy od przedstawienia merytorycznych argumentów ZA budową, skoro mamy wydawać na to kasę?

@enron: Tak tak, za to młodzi wykształceni z wielkich miast domagają się braku rozwoju kraju.


@ukradlem_ksiezyc: no