Wpis z mikrobloga

@wqon tylko ludzie prości są za CPK. Mamy nierozwijany Modlin, mamy nieużywany Radom. Wybudujemy szybka kolej między miastami, bardziej się przyda niż jakiś port na który już poszły milliony z naszych podatków a nawet pierwsza łopata nie poszła w ruch
@wqon: czemu nie 110%? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po to Tusk ma ministrów, żeby się zajmowali tymi zadaniami domowymi. On tego wszystkiego sam nie wymyśla
@enron kurczę dawno nie wchodziłem, ale pięknie zostałeś merytorycznie wyjaśniony przez „prostych” ludzi Ty SKOMPLIKOWANA jednostko


@Nicolaus_Steno1: no jest to tylko dowód na to ile kasy poszło na szczucie za CPK. Nie ma praktycznie dnia bez peanów o CPK na wypoku, co chwila powstają bzdurne "analizy" oparte o myślenie życzeniowe... jak widać na ludzi działa.
@enron przecież masz dużo wiecej plusów za mało wartościowy wpis natomiast zero poparcia w postaci komentarzy. To bardziej wyglada jakby farma trolli była ale aktualnie z Waszej strony xD normalni ludzie wchodzą i czuja zażenowania zarówno z jednej jak i drugiej strony. Mam nadzieje ze postujesz z dobrego serca a nie za €.
A co do takich jak ja to najlepiej jakbyś wrzucił jakieś analizy a nie rzucał inwektywami, ze jestem prostym
@enron Jakie sposoby Modlin jest blokowany? Na takie że ma 5 właścicieli? Na takie że jest to teren natura 2000 i nie ma szans zrobić z tego lotnisko na 10 mln pasażerów? Czy może to że za rządu PO-PSL zostały zawarte na nim niekorzystne dla państwa umowy z Ryanairem na których ten low cost kokosy zarabia? To też wina tego upartego PiSu? Więc wyjaśnij mi jak PiS blokował realnie rozwój Modlina niby
@wqon: Mogli sobie zacząć go robić na początku rządów, przez 8 lat. Ale łatwiej było rozdawać kiełbaskę wyborczą w postaci bąbelkowego, która niestety poniosła klęskę. Ale spoko, przecież cpk na pewno by się udało. XD
@Nicolaus_Steno1:

kurczę No bo faktycznie Koalicja ma tak mało ministrów / specjalistów ze nie może kilku rzeczy załatwiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


A po #!$%@? mielibyrealizować projekt, który pewnie nie zakończy się za ich kadencji, a jedyne na co by pozwolił, to że grupka pisowców trzepałaby kapucyna do cpk, a przy następnych wyborach Kaczyński i spółka ogłosili, że to przecież ich projekt i zrobili z tego lep
Żeby być przeciwko CPK to chyba trzeba nic nie podróżować po świecie. Przecież ten koszt rozłożony na lata, nawet jeśli będzie niedoszacowany kilkukrotnie to nic w stosunku do budżetu państwa. Rocznie 800+ kosztuje 40-65mld pln, a ktoś się zastanawia czy nas stać na CPK.

Poza tym 30 mln pasażerów rocznie na początku plasuje to lotnisko zaledwie na jakimś 12 miejscu w Europie, zależnie od danych (https://podroztrwa.pl/najwieksze-lotniska-w-europie/), a przypominam, że jesteśmy siódmym
@Hatespinner za Twoja rada poszedłem sprawdzić Twittera i sporo ludzi z KO nie popiera Tuska w sprawie zaorania projektu CPK.
Np Paulina Matysiak (mówi Ci to coś?) jest w komisji popierającej CPK.
O cholera czyli nie o rozwój państwa chodzi (odsuńmy na chwile temat CPK) a o projektu które uda się w tej kadencji zrealizować?
Czyli jak Wam wyjdzie ze coś jest dobre, opłacalne ale nie da rady dokończyć w tej kadencji
@Nicolaus_Steno1:

za Twoja rada


Niczego ci nie radziłem, ale jeżeli czytasz rzeczy które nie istnieją, polecam zgłoszenie się do okulisty albo psychiatry.

sporo ludzi z KO nie popiera Tuska w sprawie zaorania projektu CPK.


O #!$%@?, ludzie z jednego ugrupowania są w jakiejś sprawie niejednomyślni. Ja #!$%@?, niemożliwe. Czyżby pisanie „wszyscy XXX są tacy a tacy” było głupotą? Jeszcze trochę poszperać w internecie, to może odkryjesz więcej prawd o życiu.

Np