Wpis z mikrobloga

Załóżmy że chciałbym sobie poszukać jakiś zleceń w małym wymiarze godzin żeby dorobić po godzinach, gdzie czegoś takiego szukać? Na freelancer.com jest pełno hindusów robiących po zaniżonych stawkach, poza tym bez portfolio nikt mnie do niczego nie weźmie. Udało się komuś znaleść nie po znajomości fuchę po godzinach?
#programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #pracait
  • 13
Jakieś 6-8 lat tak żyję ( ͡ ͜ʖ ͡)

Freelancerie, UpWorki i pozostałe zostaw w spokoju, tam jest samo szambo. Jedynie Oferia była szambem, ale trochę mniejszym z którego dało się coś wyłowić, jest już jednak kaput.

Jeżeli uderzasz do klientów końcowych (wykonujesz bezpośrednio projekty), potrzebujesz portfolio - strony z ofertą, realizacjami, cennikiem i danymi kontaktowymi. Zainwestuj również w domenę i profesjonalnego maila (np. na Google Workspace).
@walokid: Obecnie Mobile / Flutter. Głównie realizacje projektowe, czyli od specyfikacji i makiet do wdrożenia, plus consulting/godzinówki jako mid/senior (~20% pracy).
@N00bsferatu: U mnie kręci się już z polecenia i nie mam już takich ogłoszeń, ale podesłałem coś aktualnego na PW. Możesz poszukać jak inni programiści/graficy się reklamują.

Projektowo w Javie jest Android, ale trudno konkurować aplikacją natywną z RN/Flutterem, oraz (chyba) aplikacje webowe (o ile da się postawić portal fullstack, nie orientuje się w Javie). Za to rynek kontraktowni powinien być spory.

Zawsze można nauczyć się na boku technologii na którą
może być ciężko ponieważ sam marketing i sprzedaż jest czasochłonny.


@Reevo: biorąc pod uwagę ten marketing, kontakt z klientem, poprawki od klienta to czy stawka godzinowa wychodzi taka dobra? Nie lepiej/korzystniej byłoby siedzieć w korpo?