Wpis z mikrobloga

Jakieś 6-8 lat tak żyję ( ͡ ͜ʖ ͡)

Freelancerie, UpWorki i pozostałe zostaw w spokoju, tam jest samo szambo. Jedynie Oferia była szambem, ale trochę mniejszym z którego dało się coś wyłowić, jest już jednak kaput.

Jeżeli uderzasz do klientów końcowych (wykonujesz bezpośrednio projekty), potrzebujesz portfolio - strony z ofertą, realizacjami, cennikiem i danymi kontaktowymi. Zainwestuj również w domenę i profesjonalnego maila (np. na Google Workspace).
  • Odpowiedz
@walokid: Obecnie Mobile / Flutter. Głównie realizacje projektowe, czyli od specyfikacji i makiet do wdrożenia, plus consulting/godzinówki jako mid/senior (~20% pracy).
  • Odpowiedz
  • 0
@Reevo: Mógłbyś pokazać jakiś przykład takiego ogłoszenia na OLX? W sumie to nie za bardzo mam pomysł kto poza korpo i startupami mógłby szukać zwykłego Javowca
  • Odpowiedz
@N00bsferatu: U mnie kręci się już z polecenia i nie mam już takich ogłoszeń, ale podesłałem coś aktualnego na PW. Możesz poszukać jak inni programiści/graficy się reklamują.

Projektowo w Javie jest Android, ale trudno konkurować aplikacją natywną z RN/Flutterem, oraz (chyba) aplikacje webowe (o ile da się postawić portal fullstack, nie orientuje się w Javie). Za to rynek kontraktowni powinien być spory.

Zawsze można nauczyć się na boku technologii na którą
  • Odpowiedz
może być ciężko ponieważ sam marketing i sprzedaż jest czasochłonny.


@Reevo: biorąc pod uwagę ten marketing, kontakt z klientem, poprawki od klienta to czy stawka godzinowa wychodzi taka dobra? Nie lepiej/korzystniej byłoby siedzieć w korpo?
  • Odpowiedz