Wpis z mikrobloga

Mirabelki, jak ważne jest nakładanie filtru przeciwsłonecznego na twarz codziennie? Czy ma ktoś jakieś porządne info a nie "jutuberka xyz powiedziała to znaczy że trzeba". Rozumiem że latem jak słońce #!$%@? od 5 do 21 to filtr jest konieczny, ale w zimowe krótkie dni? Czy jak jest pochmurno? Na ile to jest istotne i jak w tym nie zwariować?
#mirabelkopomusz #kosmetyki #lato #slonce
  • 8
@szzzzzz: jutuberki sponsorowane przez firmy sprzedające kremy z filtrem będą mówić, że nawet jak nie wychodzisz zimą z domu to jest to bardzo ważne bo słońce wpada przez okno, a cała rzesza kobiet będzie to powtarzać, ja osobiście uważam, że to jest bardzo mało istotne, o wiele ważniejsze jest to jak się prowadzisz, od ogółu do szczegółu, taki krem z filtrem to szczegół, a zimą to już w ogóle, kiedyś sam
@szzzzzz:
Od wiosny do jesieni trzeba bezwzględnie nakładać krem z filtrem, nawet w pochmurne dni i nawet jeśli spędzisz na zewnątrz tylko 15 minut. W największe słońce też dobrze nosić cienkie, jasne ubrania, zakrywające ciało, nawet z długim rękawem i okulary przeciwsłoneczne. Oparzenia słoneczne są dużo bardziej dotkliwe niż pozornie większy komfort cieplny. Nogi są mniej podatne na działanie słońca, więc jeśli chodzisz, to nie trzeba ich zakrywać.

W zimie, jeśli
Czy jak jest pochmurno?


@szzzzzz: Wyszedłem dziś przy takiej pogodzie jak jest - czyli pochmurnej, dosłownie na 15 minut autem pojechać i już czuję że sobie ryj trochę przypaliłem retinolem xd
Jak nałożę chociaż odrobinke spf25 to już nie ma problemu, choćbym pół dnia siedział. Więc chyba ma znaczenie. W domu nie.
@Soothsayer nie chodzi o to czy ktoś jest sponsorowany czy nie, a o fakty naukowe i po zapoznaniu się z nimi trzeba samemu pomyśleć i podjąć decyzję. Już nawet nie chodzi o słońce, bo jeżeli ktoś stosuje kremy z filtrem żeby nie mieć raka/zmarszczek to ważniejsze jest uva, które jest dużo bardziej stałe na przestrzeni pory roku czy dnia niż uvb i owszem, działa również przez szyby. Ja stosuję spf cały rok
@marcinlewy no tak i nie, do indeksu uv liczy się ogólnie promieniowanie uv bez rozdzielenia na uva i uvb, uva jest w miarę stałe w trakcie roku, a uvb nie. Więc przy wysokim indeksie prędzej się opalisz i jest gorszy wpływ na skórę na twarzy, ale to nie znaczy że przy niskim indeksie jest baja bongo elegancko