Wpis z mikrobloga

@EmDeCe: nie przepadam za zrównywaniem komunistów i nazistów, jednak warto mieć na uwadze różnice. Niemcy zabili znacznie więcej Polaków i polskich żydów, niż Sowieci. Sowieci nie chcieli anihilacji biologicznej narodu polskiego, Niemcy chcieli (z drobnymi wyjątkami). Sowieci stworzyli niesuwerenne państwo polskie, III Rzesza stworzyła państwo marionetkowe zarządzane przez Niemca.

Sowieci bestialsko zamordowali setki tysięcy Polaków, jednak Hitlerowcy chcieli nas po prostu zgładzić, jak już mieliby żydów z głowy. Warto to pamiętać.
warto pamiętać, że Niemcy uznają swoję zbrodnie i żałują, a bolszewicy gloryfikują system zbrodniczy który stworzyli i się nim szczycą do tej pory. Pomniki stalina wracają do centrów miast.


@EmDeCe: to prawda.

stalin jest większym madowym mordercą od hitlera.


@EmDeCe: z perspektywy Polaka Hitler był gorszy.
via Android
  • 13
@LebronAntetokounmpo akurat między stalinem a hitlerem postawiłbym znak równości. Przypomnę tylko, że Polska podjęła walkę przeciwko niemcom a unikała z sowietami, gdyby tylko było na odwrót i walczyli byśmy przeciw stalinowi to śmiem twierdzić, że inaczej byśmy uważali. stalinowi byli potrzebni ludzie do ogarnięcia wielkich syberyjskich złóż więc kalkulacja była prosta, lepiej zamęczyć w łagrach niż mordować w obozach.
stalin i hitler równie mordowali naszą inteligencję, potrzebowali prostych i posłusznych ludzi i