Wpis z mikrobloga

@mickpl akurat opodatkowanie flipów to powinno się stać dawno. #!$%@? mać jak kupię auto to muszę 6 miesięcy czekać zanim sprzedam inaczej zapłacę podatek jak firma
  • Odpowiedz
akurat opodatkowanie flipów to powinno się stać dawno.


@JanTadeusz: Przecież są opodatkowani. Jak robią to na działalności to płacą tak jak każdy inny na działalności, za swoich pracowników czy materiały. Od sprzedaży też jest podatek taki jak i dla każdego innego obywatela.
  • Odpowiedz
akurat opodatkowanie flipów to powinno się stać dawno. #!$%@? mać jak kupię auto to muszę 6 miesięcy czekać zanim sprzedam inaczej zapłacę podatek jak firma


@JanTadeusz: Przecież to samo jest z nieruchomością, którą sprzedasz przed upływem 5 lat od nabycia - musisz zapłacić dochodowy, więc flipy są opodatkowane.
  • Odpowiedz
@mickpl: Wspierałem Ryśka przed wyborami bo naprawdę odrobił lekcje i miło było patrzeć jak zamiata Memcusia, swoją misję w taktyce P2050 na miejsca mandatowe też wzorowo spełnił, ALE jak patrzę zarówno na dotychczasowe działania koalicji jak i na retorykę w obronie takich problemów, to nie tylko mam wrażenie że rząd PiSu był tak zajebisty że nie mają czego poprawiać, a w temacie bezczelnej obrony tych systemowych i gospodarczych patologii z którymi
  • Odpowiedz
@panie-co-pan a to nie jest tak ze nie placisz podatku jesli pieniadze ze sprzedazy nieruchomosci przeznaczysz na cele mieszkaniowe czyli w tym wypadku na kolejnego flipa? Mi sie wydaje ze tak jest i wlasnie nie placa podatku
  • Odpowiedz
@mickpl: Przecież spekulanci też ryzykują tym, że wybrali zły produkt na spekulację.
Co to w ogóle za #!$%@? argument, że ktoś ryzykuje więc mu się należy?
  • Odpowiedz
oczywiście #!$%@?ć flipperów, ale fakt faktem, że płacą 19% podatku, jeśli sprzedali przed upływem 5lat od zakupu czyli w praktyce zawsze


@panie-co-pan: 1. 19% od zysku czyli #!$%@? standardowy podatek belki, taki sam jaki ja zapłacę od lokaty
2. Mogą go uniknąć jeśli w ciagu roku te pieniądze przeznaczą na cele mieszkaniowe = kupią kolejne mieszkanie na flipa więc ruhają system podatkowy i nie płacą żadnych podatków
  • Odpowiedz
oczywiście #!$%@?ć flipperów, ale fakt faktem, że płacą 19% podatku, jeśli sprzedali przed upływem 5lat od zakupu czyli w praktyce zawsze


@panie-co-pan: chyba, ze pieniąc jest przeznaczony na zakup innego domu/mieszkania
  • Odpowiedz
2. Mogą go uniknąć jeśli w ciagu roku te pieniądze przeznaczą na cele mieszkaniowe = kupią kolejne mieszkanie na flipa więc ruhają system podatkowy i nie płacą żadnych podatków


@Zabi96: Kiedys beda musieli, w koncu eldorado nie trwa wiecznie. Prowadzac dzialalnosc gospodarcza tez "unikasz podatku" jesli te kase wydasz na inwestycje, bo tworzysz koszt i twój rachunek przychodów/rozchodów wychodzi na zero.

większe ryzyko biznesowe podejmują koniki na biletach bo mają termin
  • Odpowiedz