Wpis z mikrobloga

Mireczki, na gorszego typu asfalt (jak na załączonym obrazku) na jaki rower byście się zdecydowali?
Rower szosowy endurance z oponą slick 32c (Schwalbe Lugano II) czy Gravel z oponą szutrową 35c (Hutchinson Overide)?

#rower #szosa #gravel
zelgawis2 - Mireczki, na gorszego typu asfalt (jak na załączonym obrazku) na jaki row...

źródło: 2024-03-23_17h19_25

Pobierz

Jakie opony na taki asfalt?"

  • Endurace / 32c / slick 54.5% (42)
  • Gravel / 35c / semi-slick 45.5% (35)

Oddanych głosów: 77

  • 14
ten szuter z twojego obrazka chyba własnie powinien być przyjemniejszy od tego wyboistego asfaltu z mojego obrazka.

Raczej nie bardzo. Protip: trzymaj luźno kierownicę, nie zaciskaj dłoni i na ugiętych łokciach. Czasem można też poderwać dupę. Może woź taką małą pompkę, spuszczaj lekko powietrza i potem dopompujesz.
@zelgawis2 imo gravelowi na 35mm semi-slickach to bliżej do Endurance niż gravela.
Taki asfalt jest do objechania spokojnie na 32mm + karbonowa sztyca + grubsza owijka.

35 mm to się też spokojnie zmieści do większości endurance na rynku więc jeśli jeździsz głównie na szosie to gravel nie ma sensu. Chyba że chcesz kupić na gravela na siłę to weź sobie gravela, ale to będzie zakup typu "SUV do miasta", żadnych korzyści oprócz
@zelgawis2: Ja się przymierzałem do zakupu gravela ale jak porównałem to z szosą endurance to na gravela już nie wsiadłem (zamulasty na asfalcie), kupiłem rower z możliwością zamontowania opon 35mm i tak też jeżdżę nawet po lesie. ;) Jak jeździsz 75% asfalt 25% lekki szuter (bez błota) to bierz szosę.