Wpis z mikrobloga

@nalzok: to powiedziałbym, że stawka spoko, ale bez szału (liczę jako 187,5/h), chociaż jednocześnie słyszę, że ciężko powyżej 200 teraz wskoczyć, więc pytanie czy chcesz jeszcze gryźć się o dychę może.
Eh, chyba koniec słodkiego #neet. 30k na B2B, Senior Java Developer, 10 lat expa. Dobra stawka? Negocjować?


@nalzok: stawka to górne widełki. Natomiast osobiście jakbym nie musiał zmieniać pracy to bym nie poszedł bo przy 5 zł za USD lepsze były widełki teraz przy poniżej 4 zł za USD są gorsze.
@nalzok: Negocjować zawsze warto, ale pytanie, czy uda się coś więcej ugrać, bo obecnie rynek jest jaki jest. Ale jeśli już przeszedłeś rozmowę i Ciebie chcą, to nie powinni się wycofać, jeśli powiesz, że chcesz np. 10-20 zł więcej, bo najwyżej tyle nie dadzą i tyle.
a ile teraz dostajesz?


@nalzok: więcej + dni wolne + inne rzeczy. Ale to umowa przy 5 zł podpisywana teraz to bym brał w/w ofertę. Chociaż z 2 strony wpadają mi od czasu do czasu nadal oferty na 40k na Li.
@nalzok: napisałem maila, że dostałem drugą propozycję z minimalnie wyższą stawką i mnie przekonują, ale mimo wszystko chciałbym pracować u Państwa z takiego i takiego powodu i czy jest możliwość podwyższenia stawki do tego poziomu. Parę godzin później hrka zadzwoniła, że menago powiedział że dobrze się składa że mam inną propozycję, bo miał problem z przypisaniem mnie do konkretnego projektu. Kiedy zacząłem tłumaczyć, że jednak wolę być u nich nawet za
@NieBendePrasowac: Imo u Ciebie zaważył blef z inną ofertą, a nie stawka, bo ta, gdy negocjuje się normalnie, raczej nie powinna spowodować odwołania oferty. Sam miałem tak, że dogadałem się na X, po czym zapytałem, że jednak chciałbym parę zł więcej. Dali. Następny dzień to kolejny mail, że chciałbym jeszcze parę zł więcej. Nie dali. Ale nikt nawet słowem nie powiedział, że zachowałem się jak jakiś Janusz. :P