Wpis z mikrobloga

Konfedepis lamentuje, że wyborcom KO chodziło głównie o odsunięcie PiSu od władzy a reszta miała dużo mniejsze znaczenie. I wiecie co? Dokładnie tak było. Każdy kto ma trochę mózgu i nie jest umysłową amebą widział jak rządzi PiS i dokąd to zmierza. Gdyby wygrali trzeci raz to mamy kolejne Węgry. Na komisjach wychodzi gorszy obraz Polski za PiS niż wielu myślało.
Druga kwestia - większość wiedziała, że KO nie spełni wszystkich obietnic, ale PIS zrobił z Polaków takie roszczeniowe społeczeństwo, że czy się to komuś podoba czy nie, to Tusk musiał sporo obiecać. Na gadkę typu: wiele nie obiecamy to najpierw trzeba naprawić budżet, wielu by się nie rzuciło i KO miałaby z 20%.
Tusk miał odsunąć PiS od władzy i ich jak najszybciej rozliczyć. Następnie miał ogarnąć budżet państwa i naprawić stosunki międzynarodowe. Następnie miał zacząć spełniać resztę obietnic. Jeśli mam poczekać na kwotę wolną 60 tys do 2026 to poczekam. Bo wiem że jakby rządził PiS, to bym pewnie w 2026 już nie żył w demokratycznym kraju.
A teraz czekam na okolice lipca/ sierpnia i rozpad PiSu.
#bekazpisu #bekazkonfederacji #sejm #polska #polityk #polityka
  • 13
@Nobody32: Przecież PiS i Konfederacja chciałaby, że tutaj były drugie Węgry, więc specjalnie szerzą dezinformację, gdzie się tylko da, by przekonać ludzi, że Tusk i cała koalicja to najgorsze zło w historii. Teraz np. nawalają narracją, że jak się usunie Glapińskiego z NBP to wprowadzą euro, gdzie żeby to zrobić to trzeba zmienić konstytucję. Dodatkowo, mówią, że KO głosowała przeciwko kwocie wolnej od podatku, gdzie prawda jest inna (screen poniżej).
Koziom - @Nobody32: Przecież PiS i Konfederacja chciałaby, że tutaj były drugie Węgry...

źródło: 9b3140a8-bce4-4397-a639-d8df0c72c4ba

Pobierz
Druga kwestia - większość wiedziała, że KO nie spełni wszystkich obietnic


@Nobody32: ja jestem niemal w szoku że spełnili jakiekolwiek. Im mniej ich obietnic tym lepiej, najważniejsze żeby nie byli takimi szkodnikami jak PiS i nie wykazywali za wiele własnej inicjatywy, bo nikomu to na zdrowie nie wyjdzie.

Jak ktoś autentycznie czeka, aż przyjdzie w końcu partia polityczna co im poprawi życie, to pozostaje współczuć. Niestety, czas się pogodzić z tym,
@Nobody32: dokładnie tak. O niezrealizowanie obietnic KO ból dupy mają głównie pisowcy. Większość wyborców platformy nawet nie czytała i nie interesowała się tymi 100 konkretami, to był tylko oręż do mobilizacji, a najważniejsza obietnica (rozbicie i rozliczenie mafii) jest póki co realizowane.
Przecież nikt tak nie lamentuje. Oni myślą, że ludzie głosowali na nich tylko i wyłącznie dla stu konkretów xd


@Mega_Smieszek: najgłośniej lamentują na niespełnione obietnice Tuska ci którzy nie głosowali na Tuska, więc są to ludzie którym i tak nie marzyło się sprzątanie tego pissowskiego burdelu i spełnienie 100 obietnic xD
@Nobody32: to jest w ogóle objaw raka mózgu tych debili z PiSu i konfederosji, że wrzucają takie guano. Przecież PO nie rządzi samodzielnie i wiadomo, że w umowie koalicyjnej są ustępstwa.

Do tego już część obietnic zrealizowali, ponad połowę procedują - zobaczymy co z tego wyjdzie. I tak najważniejsze było odsunięcie PiSu od władzy, tak jak w 1989 odsunięcie komunistów - dokładnie ta sama liga.
@Koziom ja to bym chciał żeby AI przypisał użytkownikom preferencje polityczne i od razu bym zablokował wszytskich którym dało konfe bo tego ich #!$%@? się nie da czytać (do tego większość z nich ma bordo więc to tylko potwierdza #!$%@? umysłowe i mylne myślenie o swojej ponadprzeciętnej inteligencji)
@Nobody32: no bez kitu człowieku, tak samo 8 lat temu bardzo wielu ludzi głosowało na PiS tylko po to, żeby odsunąć PO od władzy, no bardzo to mądre, w kółko system dwupartyjny.