Wpis z mikrobloga

@GlenGlen12: prace w korpo hejtuja wszyscy, gdzie zazwyczaj 98% ludzi pod pojeciem "korpo" rozumie biurowa czesc januszexow, gdzie gwalcone sa prawa pracownika, pomata sie ludzmi... ogolnie folwark pana wlasciciela.

W prawdziwym korpo to angazujac sie robisz kariere, leca awanse jeden za drugim
A jak sie nie angazujesz to mozesz bumelowac ledwo widzialny w calej machinerii i tez nikt nic nie powie
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: bo naogladali sie memow i nasluchali jakie to jest zle, ja dobrze wspominam korpo, wyleciec ciezko, robota jak byla to byla, mozna bylo sie poobijac, fajni jak i #!$%@? ludzie, bezsens procedur :)
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: w kulturze masowej istnieje takie przeświadczenie, że praca w korpo to niewolnictwo i zmiana pracy na coś twórczego jest super. Pewnie wzieło się to ze stanów. Zgaduję, że to dlatego, że po prostu dużo ludzi pracuje w korpo, więc takie gadanie bardziej rezonuje wśród słuchaczy
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: To jest jak w tej bajce o lisie, który nie mógł nic upolować, chodził cały dzień głodny, aż w końcu zauważył na czubku starej jabłoni jedno jabłko. Pomyślał, że w sumie dobre i to, ale kiedy zaczął kombinować, jak się do tego jabłka dostać i wyszło mu, że jednak nie da rady, to zaczął sobie wmawiać, że to jabłko i tak pewnie robaczywe albo kwaśne.
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: Dobry pracownik w porządnej korporacji ma bardzo dobre warunki pracy i pieniądze. Większość z tych pajaców nie ma cienia szansy aby zajmować takie stanowiska. Nie mają wykształcenia, wiedzy i wystarczającego IQ. No może jakieś call center albo przekładanie papierów w budżetówce za 4k brutto. Większość z nich zanim weszła do MLM to pracowali w jakiś januszexach, produkcji, zbierali szparagi albo w gastro.
  • Odpowiedz
W prawdziwym korpo to angazujac sie robisz kariere, leca awanse jeden za drugim


@programista15cm: Z tym bym już tak się nie rozpędzał, w każdym razie typowe korpo jest 10 razy lepsze od Januszexa, tu nawet nie chodzi o wypłatę tylko o kulturę pracy. I tak korpo ma swojego pracownika za zwykły numerek ale bycie numerkiem jest o wiele lepsze niż bycie śmieciem w Januszeksie.
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: Zależy jaka branża i pozycja. Większość ludzi nie będzie nawet tych 30k zarabiać. Potem dochodzą takie rzeczy jak polityka, znajomości i narodowość nawet jak ktoś chce przebić ten "szklany sufit". No ale tak czy inaczej chyba nie powiesz, że praca biurowa za 15-30k to jest dziadostwo, większość tych MLMiarzy co tak na to plują w życiu miesięcznie takich dochodów nie osiągnie.
  • Odpowiedz
@lentilek: ogolnie to masz racje, ale czesto w korpo sciezki awansu sa jasne i trzeba tylko zrealziowac pewne cele. Jak nie jestes sprzedawca tylko np programista to one sa bardzo mierzalne i wproproporcjonalne od Twojego zaangazowania.

Chociaz chyba dobry sprzdawca tez umie dobrze i duzo sprzedac, nie wiem bo ja nie umiem
  • Odpowiedz
@programista15cm: Bo 98% ludzi właśnie wpada w role operacyjne gdzie klepiesz procesową czynność jak małpa. Perspektywy na awans są małe, ścieżki kariery nikt obecnie oferuje. A jak słabo dowozisz to też zwalniają bez sentymentów.
  • Odpowiedz
Bo 98% ludzi właśnie wpada w role operacyjne gdzie klepiesz procesową czynność jak małpa


@cyk21: nie wiem w sumie ci to znaczy. Ja co max kilka tygodni mam inne zadania programistyczne, czasem u innego klienta, w innej branży, kraju...
  • Odpowiedz