Wpis z mikrobloga

To niesamowite, za kazdym razem jak Bartosiak pojawia się w przestrzeni publicznej to wywołuje taka dziwną reakcje :D

a) Bartosiak to nagle onuca mowiac, ze nie ufa dokonca gwarancjom NATO/USA i chcialby uzyskac cos wiecej, albo to sprawdzic (?)
b) Nawołuje do wojny bo rzuca w przestrzeń pytania czy powinnismy miec zdolności uderzenia na Białorus czy Rosje (?)
b) p. Anna go zmiażdzyła (?) - gdzie?

Odnosnie gwarancji USA/NATO - ma racje, odstraszanie USA zawiodło, w 2021 Ruscy rzucili papierami w twarz USA i powiedzieli ze chcą zeby Ukraina była ich strefą wpływów, a dodatkowo w pewnym sensie i cała europa wschodnia.
Amerykanie szkolili już kilka lat Ukrainców, jasno mówili, że będą ich wspierać i mówili ruskim, żeby nawet nie próbowali - bo będą ich wspierać as long as i takes. I Ci sprobowali: i co się stało?

a) Pomoc na początku była zerowa
b) To Polacy pojechali pociągiem (hehe głupi Kaczynski/Morawiecki), wysłali im 300 czołgów od ręki i jezdzila po europie namawiajac innych do dzialan - gdzie reszta bała się eskalacji ( nie glosowalem na PIS)
c) Amerykanie od razu oferowali Zelenskiemu podwózkę bo nie wierzyli ze sie obroni
d) Potężne Niemcy, nasz głowny "silny sąsiad" wysyłali 5000 chełmów, a do dziś nie chcą pomagać bo "boją sie eskalacji" - tak jakby to kiedyś udobruchało jakiegoś dyktatora
e) Wielkie mocarstwa dozują pomoc Ukrainie, a dziś Bidenowe "as long as it takes" - zmienilo się w "no blokujo - i co ja moge"
f) Inne pomniejsze: Wschodnia flanka jest zagrożona bardziej niż kiedyś, nie ma jakiejs zdecydowanej reakcji NATO, np wzmocnienia obecnosci w Polsce czy na Litwie - ja ciągle czytam ze Europa sie budzi, zmienia mentalnosc? Co to znaczy, to nie są idioci, wiedza kto jest zagrozony i jaka jest stawka dla kazdego panstwa, dlatego Niemcy wysłali nam baterię patriot po przewodowie - a po kilku miesiącach zabrali bo "zagrożenie minęło" (?), bo system mial byc poddany przeglądowi i byl potrzebny na cwiczenia - to Ci sami Niemcy, nasi sojusznicy ktorzy w razie ataku nam pomogą - a nie są w stanie na czas wojny wysłac 1 patriota - serio w to wierzycie?

I na koniec czemu Amerykanie nie ustalili stałej obecnosci w Polsce? Bo na 99% to oddaliło by ryzyko wojny z NATO, ale istnieje 1% szans, ze Putin będzie na tyle głupi ze to zrobi, i to wciągnie od 1 dnia USA do wojny, i USA bedzie musialo odpowiedzieć i przestanie kontrolować eskalacji - kumacie czy prościej?

USA ma możliwość niewielkim kosztem zapewnić pokoj na kolejne dziesięciolecia na 99%, ale tego nie robi bo istnieje promil szansy ze będzie wojna i musieliby walczyć od 1 dnia (tak, od 1 dnia, tak jak ludzie sobie wyobrażają w teorii działanie NATO) - ale z racji tego 1% USA woli zaryzykować naszym bezpieczeństwem i wojną, ale pomoć nam na własnych zasadach - czyli np. Rosja nas atakuje, zajmuje cześć wschodniej Polski, zabija ludzi, niszczy miasta, a Polska je odbija z duzą pomocą lotnictwa Amerykanskiego. Problem jest taki, ze z naszego punktu widzenia ten sceniarusz to tragedia, z ich kalkulacja.

I nie, to nie znaczy, ze mamy wyjsc z NATO, ale musimy sami budować silne wojsko, i domagac sie realnej pomocy już teraz, albo bardziej realnych gwarancji - bo jesli to, ze Rosyjnie wojska sa de facto na Bialorusi i ich bron atomowa - nie sa wystarczającym argumentem dla NATO i USA zeby nas wzmocnic - to nie ma juz dalej innego szczebla eskalacji niz bezposredni atak.

#kanalzero
  • 28
@BornInSmokes: w skrócie, dla mnie to wygląda jak zagrywka z lat 40. Tylko w tym przypadku to Chińczycy są wrogiem numer jeden i USA do końca ma nadzieję, że Rosja jeszcze jest w stanie przejść na ich stronę w razie konfliktu. Może właśnie kosztem nas albo państw bałtyckich? I de facto takie były pierwsze założenia i żądania Rosji mogłyby się zrealizować (wyjście za odrę w zamian za dalsze utrzymanie stosunków) tyle,
a) Bartosiak to nagle onuca mowiac, ze nie ufa dokonca gwarancjom NATO/USA i chcialby uzyskac cos wiecej, albo to sprawdzic (?)

b) Nawołuje do wojny bo rzuca w przestrzeń pytania czy powinnismy miec zdolności uderzenia na Białorus czy Rosje (?)

b) p. Anna go zmiażdzyła (?) - gdzie?


@BornInSmokes: super, tylko jak zweryfikować farmazona, skoro nie podaje jakiś konkretów? Anna mu zadała konkretne pytania i się zaczął jąkać, tyle z waszego
@getin: Które pytanie? Chętnie porozmawiam na argumenty. Ja tam raczej widziałem, po jej pytaniach moment opadania witek u niego. On nie jest moim wieszczem, bo ja nie mam w zwyczaju zapisywać się do klubów/ zwolenników jedyny czy drugich.
Odnosnie gwarancji USA/NATO - ma racje, odstraszanie USA zawiodło, w 2021 Ruscy rzucili papierami w twarz USA i powiedzieli ze chcą zeby Ukraina była ich strefą wpływów, a dodatkowo w pewnym sensie i cała europa wschodnia.


@BornInSmokes: O #!$%@? ALEZ TA ROSJA JEST DUMNA I SILNA MMM NIE TO CO LGBT Z ZACHODU.

Jak tam Kijów w 3 dni? Bo póki co to musieli przestawić gospodarkę na wojenną co się wiąże
@getin

Mówisz, ze Bartosiak farmazoni, a Dymer go zaorała - a jak proszę o przykłady to odpowiadasz pytaniem na pytanie ;)

Ale niech Ci będzie, ruscy stracili 450tys ludzi (ranni i zabici), a dziś na Ukrainie maja znow okolo 500tys ludzi (https://www.rusi.org/explore-our-research/publications/commentary/russian-military-objectives-and-capacity-ukraine-through-2024)

Docelowo oficjalnie mówią, o stworzeniu armii liczącej 1,5MLN ludzi (skoro zdolali w trakcie wojny, w 2 lata odtworzyc tak duze straty, chyba nie zakładamy ze to niemożliwe) -> załóżmy
a jak proszę o przykłady to odpowiadasz pytaniem na pytanie ;)


@BornInSmokes: no pytania zadawała anna

Docelowo oficjalnie mówią, o stworzeniu armii liczącej 1,5MLN ludzi


@BornInSmokes: ok, ale skupmy się na faktach

załóżmy ze 800tys będzie na Ukrainie (500 na samej Ukrainie 300tys rotacyjnie) - to mogą mieć za 2-3 lata "wolnych", pod bronią kolejne 500-700tys.


@BornInSmokes: teoria jest super, jak jest jakość tej "armii" wszyscy wiemy, dlatego po
@Jestem_robotem123: https://www.statista.com/statistics/1294271/us-troops-europe-country/ - stan na 2022, w momencie gdy juz byla wojna USA odstraszalo Ruskich majac u nas 1900 zolnierzy i 30 w panstwach Baltyckich - teraz jak juz wybuchła wojna w Polsce jest podobno niecałe 10tys - 10tys rotacyjnych wojsk i to w duzej czesci logistycznych nikogo nie odstraszą - to są liczby które mozna zapakować w kilka samolotow i sie zwinąć w ciagu kilku dni.

Ciekawe ze im dalej
@Jestem_robotem123: W Afganistanie 2021 - talibowie, ktorzy mieszkaja w lepiankach i maja same kałachy, 0 przemysłu osmieszyły USA wycofujące się stamtąd, zmuszając ich do jeszcze szybszej i kuriozalnej ewakuacji, gdzie zostawili sporo ciężkiego sprzętu.

USA dalej zyje i ma się dobrze. Argumenty typu ośmieszenie i wiarygodność działa na podwórku i tylko do 15 roku zycia, pozniej to juz tylko siła i brutalne interesy.
@getin: "At the beginning of 2022, Ukraine had 71 Su-27 and MiG-29 fighters, 14 Su-24M bombers, and 31 Su-25 attack aircraft, according to the annual Military Balance report by the International Institute for Strategic Studies." - ok nie 150 tylko 115. Wygrales xd

Odpowiadasz tylko na wybrane argumenty i to tak, że ta dyskusja nie ma sensu. Wynika to pewnie ze strachu.

Bo gdyby patrzeć realnie, to wymagałoby to od nas,
czyli wy serio myślicie ze te 10k żołnierzy USA jest tu po to, żeby w razie ataku Rosji #!$%@? i ośmieszyć USA. Wasze mózgi są już zatrute ruską propaganda na ament, nic was nie przekona także poddaje się, wygrałeś


@Jestem_robotem123: Nie. "My" po prostu zakładamy, że ci żołnierze nie będę tu stacjonować za wszelką cenę i jak najbardziej mogą wystąpić sytuacje, w których Amerykanie wybiorą wariant z "ośmieszeniem się".

Czego ty
Wynika to pewnie ze strachu.


@BornInSmokes: chyba przed twoją głupotą

sprawdziłem to według twojego źródła obecnie ukraina ma 78 maszyn zdolnych do walki co jest irracjonalne

The report for 2024 states that Ukraine has 78 combat-capable aircraft.

Odpowiadasz tylko na wybrane argumenty i to tak, że ta dyskusja nie ma sensu


@BornInSmokes: nie ma sensu strzępić na te wypociny
@Jestem_robotem123: Chłopie, co ty myslisz ze Amerykanie to prywatna firma ochroniarska i my im placimy a oni będą ginąć bezwarunkowo, bo jestesmy ich sojusznikami ? xD

To Ci juz powiedzialem wyzej, Rosja atakuje Estonie - czy Polska wysyła chętnie i szybko wojsko? Czy matka Marcina, Tomka albo Wojtka pozwala tak chętnie rządowi na tą decyzje? Czy jednak reakcja moze byc wolna i stonowana?

Czemu zakladasz, ze matka Johna, Bobiego czy innego