Wpis z mikrobloga

To jest serio absurdalne jak wiele ludzi na wykopie uwierzyło, że droga do emerytury i wolności finansowej to słuchanie się wysrywów inwestycyjnych @mickpl, które praktycznie nigdy się nie sprawdziły, zapotrzebowanie na mieszkania ciągle wzrasta, ceny ciągle rosną a spadków nie ma.

Ile już tych mieszkań za 4k/metr w centrum warszawy kupiłeś?
Kupiłeś chociaż mieszkanie dla siebie xD?
@mickpl wielu uwierzyli w to wielu w co innego..wielu osprzeda te mieszkanka zyskiem.i płakać nie będzie. W inwestycjach nie ma złotego środka, czy to nieruchomości pod wynajem czy cokolwiek innego
@mickpl: zgadzam się, jak można było wymyślić że drogą do wolności finansowej na starość jest klitka w jednym z miast polskich którą trzeba modernizować co kilka lat, a nie np. inwestowanie w globalny indeks który agreguje akcje z całego świata, sam zajmuje się balansowaniem i dokupowaniem odpowiednich aktywów lub sam wypłaca dywidendę = emerytura ze wzrostu gospodarczego świata

ale to tzw. Polska myśl ekonomiczna xD
@bylem_zielonko: słowo "inwestycja" ogólnie, bez zbędnych napomnień o ewentualnej stracie, powinno zawsze kojarzyć się nie tylko z ewentualnym zarobkiem, ale też możliwą stratą. Bez znaczenia co to by było. Ja wiem, że przeświadczenie jest takie, że inwestycja w nieruchomości to tylko wzrost, a inwestycja w instrumenty finansowe to może być zarówno wzrost i strata. Mam nadzieję, że rynek zweryfikuje postrzeganie betonowych inwestorów na ten temat.
zgadzam się, jak można było wymyślić że drogą do wolności finansowej na starość jest klitka w jednym z miast polskich którą trzeba modernizować co kilka lat, a nie np. inwestowanie w globalny indeks który agreguje akcje z całego świata, sam zajmuje się balansowaniem i dokupowaniem odpowiednich aktywów lub sam wypłaca dywidendę = emerytura ze wzrostu gospodarczego świata


ale to tzw. Polska myśl ekonomiczna xD


@bzyku95: ta, samo się inwestuje, samo analizuje,
@mickpl:

nabycie 3 kurników inwestycyjnych pod najem


Nie kuś diable. Akurat może w tym roku kupię trzeci, bo jeden już dawno na siebie zarobił a drugi będzie spłacony w przyszłym roku. Trzeba zobaczyc co tam się ciekawego buduje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mickpl: bo to jest droga dla wolności ale dla ludzi którzy się na tym trochę znają, są w stanie złapać okazję inwestycyjną najlepiej na dołku i liczą się z możliwościami że coś może pójść nie tak. Nieruchomość może uchronić kapitał przed inflacją, wzrost wartości mieszkania, przychody z najmu to są plusy, ale żeby mieć plusy to trzeba też mieć łeb na karku.
Ludzie zwykle zapominają, że rynek nieruchomości mieszkaniowych jest cykliczny.
@pastibox tylko aby zaimportować kolejnych imigrantów trzeba mieć dla nich miejsca pracy lub socjal. Socjal mają ale miejsca pracy się kończą z brakiem kolejnych nakładów w betonowe złoto bo nasza gospodarka mocno się o to oparła. Nie wytwarzamy dóbr masowych lub jakiejś mega technologi więc jesteśmy bardzo w dupie.
To jest serio absurdalne jak wiele ludzi w tym kraju uwierzyło


@mickpl: absurdalny to jest twój wysryw nie poparty żadnymi konkretnymi danymi xD
Do tego narracja jakby można było tylko w kurnik albo w giełdę. Ja mam w betonie, w giełdzie i w 3 filarze. Beton teraz po latach, sprzedany nawet poniżej aktualnej rynkowej spokojnie pokonał inflację. Wynajem zarabia na remont z nawiązką. Za 10-15lat nie będę miał komu sprzedać w
To jest serio absurdalne jak wiele ludzi w tym kraju uwierzyło


@mickpl: tak tak na pewno jest to ewenement tylko widoczny w naszym kraju - Francuz czy Niemiec wcale nie kupuje kolejnych mieszkań jak go stać tylko kładzie hajs życia na opcje binarne, kontrakty na różnicę kursową, albo krypto ale tylko z gałęzi L2 bo inne są passe xd

od dawien dawna ludzie którzy mieli hajs to kładli go w nieruchomości,