Wpis z mikrobloga

Tldr
całe życie żyłem w bańce że każdy żyje jak biedak a ja to mam luksus
jestem trochę starszy i mam świadomość że żyłem #!$%@? w biedzie xD

Moi starzy jak uczyłem się na 3 to mówili że SAME MIERNE OCENY
Ciągle #!$%@? że mam sprzątać w domu i jak tylko nic nie robiłem to kult #!$%@? że mam coś robić by tylko nie odpoczywac

Wstyd kogoś zaprosić do mieszkania bo ojciec w gaciach w domu ew pies się zesrał i matka musiała sprzątać bo ojciec zmęczony po pracy czy gowno

Wypominanie że każdy tak ma
Nic nie umiem bo nikt mnie niczego nie nauczył np trzymania wiertarki czy kładzenia płytek
A wymagania że JA W TWOIM WIEKU TO...

Wszędzie wymagania co do nauki itp
Brak organizacji czasu czy zajęć
Demonizowanie tv i pc
Nie nauczyli mnie jeDzic na rowerze nic, pływać na basenie nic,

Mój ojciec ostatni dziad nigdy nie miał pracy dłużej niż pół roku ponadto opał był bo kradł palety z budowy ew całe życie kombinowanie co zrobić

Temat przemocy rodzinnej pomine bo było grubo ale teraz nie o tym

Wieczne bezrobocie brak siana na cokolwiek
Kiedyś nie było w domu nawet ziemniaka serio
Moi starzy nie chodzili na kolację do kina czy cokolwiek
Dla mnie to był eksperyment typu DWIE OBCE OSOBY TWORZA RODZINE I #!$%@?

Ponadto
- nigdy nie bylismy na wakacjach
- Spaliśmy w 1 pokoju bo ciezko o drewno do palenia
- Największe patusy miały min jedno auto w rodzinie a u nas nikt nawet prawka nie miał

- Gadanie że mam co jeść i gdzie spać więc mam luksus
- zero gier nowych tel nowego pc cokolwiek
- żadnych markowych ubrań tylko przymierzanie na rynku na kartonie spodni za 30zl

- lipa z kieszonkowym czy wgl czymś takim
- basen siłownia jakiekolwiek zajęcia to xD
- gdyby nie wczesna śmierc babci i dziadka to mieszkalibyśmy w 2 pokojach w 6 osób

- całe życie zero remontu stare osrane meble telefon stacjonarny czy tv z dupa

Ja nie wiem ... ci ludzie nie dali mi nic
Teraz jak patrzę że każdy ma 8nastke
Nowy tel, auto czy mieszkanie ew życie na studiach za ich hajs w mieście wojewódzkim

Nie jestem roZsCzniwowy i wiem że nie było siana ale jestem teraz dorosły i to co starzy ode mnie wymagali a to co dawałi to xD

Jeszcze ciągle wpajanie że mam dobrze i że to normalne i że w normalnym domu jest pijany ojciec a ja dostanę w ryj i tyle mam do gadania ...

Sory musiałem to z sb wyrzucić

#przegryw #zalesie
elozapiekanka - Tldr 
całe życie żyłem w bańce że każdy żyje jak biedak a ja to mam l...

źródło: image;s=3024x4032

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@elozapiekanka jakbym o swoim dzieciństwie czytał. A jak w życiu coś osiągnąłem to tera "a widzisz kto Ci szkole życia dał, czyja zasługa tera". Jakby to że przed 18nastka wyleciałem z chaty dało mi ambicje żeby się piąć do góry
  • Odpowiedz
@Dobry_Gospodarz: gówno totalne
Nawet jak zrobilem prawko czy kupiłem auto to nic się nie dolozyli
Ubezp opony nic sam wszystko oni nie mają siana wgl

Wysłali mnie na studia o których nie wiedzą nic i #!$%@? radz se sam
Spełnili swoje ambicje bo sami nie mają nic a matka zaciążyła w ostatniej klasie szkoły średniej

Stary mówi że mature dzięki niemu zdałem i gdyby nie dobrobyt to bym był ćpunem

Gdybym
  • Odpowiedz
  • 26
@Alvarez17: mam dda i nerwicę
Myślałem że to normalne że nasł#!$%@? kroki domowników

Nie rozpisalem się o patologii w domu bo w tym poście tylko piszę o biedzie

Ale miałem syf total jeEli oto chodzi
Przemoc bieda ..
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: a dobra, nie doczytałem całości. To współczuję, bieda połączoną z awanturami najgorsze co może być. Sama bieda chociaz nauczy by potem doceniać każdą rzecz , ale patologia niczego nie uczy. Jedyne czego uczy to trgo jak bardzo odstajesz od zdrowych rówieśników;(
  • Odpowiedz
@Alvarez17: btw nie znam domu gdzie była bieda z miłością
Wszędzie za to widizalem biedę i wpajanie dziecku że to jego wina i dymy wieczne

W klasie była beka że chodzę w 1 bluzie czy że z matką ciągle noszę zakupy a każdy autem

W wakacje mogłem kraść palety z budowy żeby na zimę był.opal
A na ferie mogłem jedynie napalic w piecu jak było czym
Rekord to 2 tyg w
  • Odpowiedz
@elozapiekanka quality post. Najgorsze w tym jest to, że w parze z biedą zwykle idzie #!$%@? mentalność, którą opisałeś. Myślę, że dobrze, że wtedy nie miałeś świadomości niższości poziomu swojego bytowania wobec rówieśników, bo już na wczesnym etapie dorastania towarzyszyłoby ci głębokie poczucie wstydu. Wstydziłbyś się swojego gomu, rodziców, e przede wszystkim siebie. Chętnie bym przeczytał jeszcze podobny post o twoich doświadczeniach przemocy.
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: no bo dajmy na to teraz już w rodzinach nie ma aż takiej patoli jaka była w latach 90ych. Poziom wrażliwości społecznej jest wyższy, więcej okienek wyjścia, ta bieda też nie jest tak przeraźliwa jak wtedy, że jak byłeś biedny i na zadupiu, to kompletnie nic, zero perspektyw.
Teraz pracujesz gdzieś, jak rozumiem? Ile zarabiasz?
  • Odpowiedz