Wpis z mikrobloga

#motoryzacja

XD grubo pod deklem

Kup sobie samochód którego nie możesz tankować, odwalaj szajs aby go ładować. codziennie baw się w owijanie workami foliowymi przedłużaczy i portu ładowaniu, musisz tez mieć specjalnie kupkę kamieni do zabezpieczenia kabla, który swoją drogą na chodniku też ktoś może przeciąć, albo jak ktoś Ci zajmie miejsce pod oknem, to musisz wyciągać zapasowe przedłużacze

Nie ma żadnych pieniędzy który ktoś musiałby mi płacić aby bawić się w taki cyrk. Ktoś by mi powiedział, daje Ci za darmo elektryka ale tak masz go ładować. Thanks but no thanks.
r5678 - #motoryzacja 

XD grubo pod deklem

Kup sobie samochód którego nie możesz tan...

źródło: ladowanie-z-przedluzacza

Pobierz
  • 102
@r5678: nie widac postarania tylko yolo prowizorke, ja bym kabel 4 mm2 zakopal na stale w ziemi w peszlu/arocie, po elewacji korytko kablowe w kolorze zblizonym do elewacji, dal gdzies na slupie gniazdko hermetyczne i w domu wylacznik nadpradowy/roznicowopradowy, napiecie zalaczasz cyk tylko gdy sam ladujesz wiec nikt postronny nie pobierze pradu gdy ciebie nie ma w domu albo nie uzywasz tej szczwanej instalacji

koszt jednorazowy 200 zl i mozna ladowac
Jeszcze to profesjonalne zabezpieczenie kamieniami i żółtą tasiemką, nie do wiary że ktoś może tak żydzić że ładuje z gniazdka domowego z okna zamiast jak człowiek pojechać na ładowarkę.


@retoxer: Może to nie kwestia żydzenia, tylko wybór między siedzeniem w samochodzie lub zjedzeniu dziesięciu kebabów pod rząd w 3-5h poświęconych na naładowanie baterii w galerii/stacji benzynowej kontra załączenie ładowania pod domem i pójście spać/zajęcie się prawdziwym życiem.
@r5678: Mieszkałem kiedyś w takim super bloku ogrodzonym gdzie każde mieszkanie miało okno na tył budynku gdzie był ogród, plac zabaw, garaże i parkingi i tam to by się znakomicie sprawdzało bo sami swoi tam mieszkali.
elektryka nie trzeba ładować codziennie.


@MyOwnWorstEnemy: owszem jak ktoś ma siłę i ładowarka w samochodzie ma kilka-kilkanaście kw mocy. przy ładowaniu ze zwykłego gniazdka takie ładowanie trwa kilkanaście godzin.
Tylko 20km dziennie? Jak ktoś robi tak mało to równie dobrze może się na komunikację albo rower przesiąść.


@fra234: no tak #!$%@? w deszczu/śniegu na przystanek lub rowerkiem xD Robie mniej dziennie (sporadycznie jakieś dłuższe wyjazdy) i nie wyobrażam sobie załatwiać spraw na mieście jeżdżąc w busach lub rowerem.