Wpis z mikrobloga

#motoryzacja

XD grubo pod deklem

Kup sobie samochód którego nie możesz tankować, odwalaj szajs aby go ładować. codziennie baw się w owijanie workami foliowymi przedłużaczy i portu ładowaniu, musisz tez mieć specjalnie kupkę kamieni do zabezpieczenia kabla, który swoją drogą na chodniku też ktoś może przeciąć, albo jak ktoś Ci zajmie miejsce pod oknem, to musisz wyciągać zapasowe przedłużacze

Nie ma żadnych pieniędzy który ktoś musiałby mi płacić aby bawić się w taki cyrk. Ktoś by mi powiedział, daje Ci za darmo elektryka ale tak masz go ładować. Thanks but no thanks.
r5678 - #motoryzacja 

XD grubo pod deklem

Kup sobie samochód którego nie możesz tan...

źródło: ladowanie-z-przedluzacza

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
@r5678: Elektryki nie są dla biedaków z chowu klatkowego. ¯\(ツ)/¯
Masz domek z dużym garażem i panelami fotowoltaicznymi i taryfę g12w to w nocy ładujesz autko z gniazdka siłowego, albo nawet w dzień latem. Autko służy tylko do jazdy wokół komina, a w trasy jakiegoś mocniejszego diesla, albo nawet benzynę+ lpg.
  • Odpowiedz
Ładując się w ten sposób z gniazdka może oszczędzić kilkaset zł miesięcznie w porównaniu do samochodu benzynowego, droga nie chodzi

@robertx: MG4 170KM średnie zużuycie wg WLTP 17 kWh*1.3 = około 22zł
Podobny wielkościowo:
Toyota C-HR 2.0 Hybryda 184KM - 5.3l*6.3zł= 33.40ZŁ

Zakładając przeciętny przebieg 1000-1200 km miesięcznie wychodzi około 100 złotych oszczędności za robienie z siebie pajaca.
  • Odpowiedz
  • 3
@MyOwnWorstEnemy dziennie robię prawie 80km, tyle też wynosi zasięg Dacii Spring ( taki budżetowy elektryk za 100k) zimą przy włączonym ogrzewaniu i są to dane podane przez producenta więc z warto uciąć z kilkanaście kilometrów ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@r5678 bo auta elektryczne nie są dla każdego. Jak ktos ma wlasny dom i garaz, swoją stację ładowania i fotowoltaike na starych zasadach - jak najbardziej posiadanie elektryka ma sens. Mieszkać w wielkiej płycie, bez garazu i kupić takie auto? Pomyłka.
  • Odpowiedz
@matt-pitt: pytanie czy sieć elektryczna w mieszkaniu wydoli, bo to wyglada na blok z czasow prl. Jak do tego ładowania wozu dołączy pralkę, czajnik elektryczny i weźmie się za odkurzanie może się zdziwić
  • Odpowiedz
  • 0
pytanie czy sieć elektryczna w mieszkaniu wydoli, bo to wyglada na blok z czasow prl. Jak do tego ładowania wozu dołączy pralkę, czajnik elektryczny i weźmie się za odkurzanie może się zdziwić

@WrzeCiOna: Zależy jak ma rozwiązane z reguły w mieszkaniach masz prąd podzielony na dwie linie, gniazdka 16A i sufity 10A, a bezpiecznik głowny ma 25A

Poszukałem danych techicznych i ładowanie z gniazdka 230V pobiera 3125W. Zostaje 600W luzu przy
  • Odpowiedz
  • 0
: że mu się ta pomarańczka nie topi

@MirkoLord: a to też ciekawe spostrzeżenie. pamiętam jak taką pomarańczką kiedyś katowałem grzałkę elektryczną 2kW, po pół godziny była wyraźnie ciepła i bardziej elastyczna.
  • Odpowiedz