Wpis z mikrobloga

Ostatnio za każdym razem się podrażniam po każdym goleniu na twarzy i zastanawiał co to powoduje.
Myślałem że woda po goleniu, mam taką we flakoniku niebieską bez alkoholu i myślałem że ona mnie podrażnia to wróciłem do mleczka po goleniu i kilka dnia było lepiej a potem znowu podrażnienia dały o sobie znać.
Po goleniu mam manierę myć twarz mydłem, nie wiem czemu tak zacząłem robić ale może to mnie podrażnia. Mam jakieś specjalne mydło męskie od nivea chyba, dopiero po dobrym umyciu twarzy nakładałem płyn na skórę.
Od jakiegoś czasu golę się maszynkami 3/5 ostrzowymi i myślałem że może za długo się golę na jednej główce bo mimo że nie czuję żeby się stępiły i myję je dokładnie po każdym goleniu to może mają za dużo bakterii na sobie choć jakiś niedawny czas temu ostrza zmieniałem.
Ostatecznie co to może być wina pianki, myślałem że mnie podrażnia choć niby bez alkoholu to kupiłem jakieś niemieckie polecane mydło do wyrabiania piany, na początku było spoko tak myślałem a teraz podrażnienia wróciły.

Ja już nie wiem co robię źle co robię dobrze, golę się zawsze bezpiecznie z góry na dół nie na boki ani pod włos. Dbam o czystość maszynek, łykam witaminy, stosuje jakieś polecane środki a i tak wychodzę podrażniony. Irytujące to jest okropnie.
#zarost #golenie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Uuroboros Zawołaj mnie po południu to ci w skrócie napiszę sposób na golenie jaki gdzieś tam kiedyś polecał jakiś kosmetolog lub dermatolog. Teraz idę do pracy i nie zdążę napisać.
  • Odpowiedz
  • 0
@inzynier_robert: to akurat ostatnio jakoś mi weszło w nawyk bo miałem niemal codziennie bardzo brudną twarz po pracach fizycznych nie wiem czemu przeniosłem to na golenie po prostu nawyk, ale staram się z tym walczyć.
Niemniej jednak problem z podrażnieniami pojawił mi się jeszcze przed.
  • Odpowiedz
  • 0
@DeerIda: wątpię żebym jakimkolwiek innym specyfikiem niż mydło domywał twarz kilka razy dziennie serio mam ostatnio mocno zabrudzoną twarz, wodą nie chce schodzić a przecież nie wezmę pasty bhp na twarz, szczególnie kilka razy dziennie.
  • Odpowiedz
  • 0
@PawelW124: no mam właśnie takie jakieś super mydło co niby też się nadaje do męskiej twarzy chyba jakiś produkt nivea tak mi się wydaje dla mężczyzn ale chyba nie po goleniu i z tym musze zawalczyć. @dzieju41 Wołam
  • Odpowiedz
@Uuroboros: Może rzecz nie w kosmetykach a metodzie golenia? Nalewasz do umywalki (zakorkowanej) gorącej wody ale takiej, że aż parzy, wrzucasz tam maszynkę i pędzel do golenia a tak gorącą wodą przemywasz twarz kilka razy, że by za chwilę dobrze się krem do golenia rozprowadził, nakładasz krem i golisz się z włosem, maszynkę cały czas płuczesz w tej gorącej wodzie. Płuczesz twarz i w wersji ekologicznej korzystasz z tej samej
  • Odpowiedz
  • 0
@dzieju41: powiem ci nie używam gorącej wody zazwyczaj letnią lub chłodną używam, sprawdzę sobie różnicę ale czasem się golę po wyjściu spod dość gorącego prysznica i nie zauważyłem żeby była różnica, włos oczywiście był wtedy miększy ale wyrobiłem sobie zdanie że nawet lepiej jak włos troszkę stawia oporu bo wtedy golę się bardziej gładko ostrą żyletką ale ja nie jestem specjalistą.
Ja golę się tak że biorę pianę i ok
  • Odpowiedz
@Uuroboros

@DeerIda: wątpię żebym jakimkolwiek innym specyfikiem niż mydło domywał twarz kilka razy dziennie serio mam ostatnio mocno zabrudzoną twarz, wodą nie chce schodzić a przecież nie wezmę pasty bhp na twarz, szczególnie kilka razy dziennie.


Właśnie mydło zupełnie nie nadaje się do mycia twarzy, wysusza i pewnie przez to masz większe podrażnienia. Jakikolwiek żel/ płyn/ pianka do mycia twarzy da radę.
  • Odpowiedz