Wpis z mikrobloga

  • 2
@#!$%@?: W Niemczech już zaczęły spadać i wszystko wskazuje, że jesteśmy już na końcu spadków, więc jeśli na rynku było cokolwiek co bardzo optymistycznie można było nazwać bańką to się skończyło.
  • Odpowiedz
@TheDziobaker: Tak to jest, gdy nieogar próbuje używać statystyki. Ty używasz cen średnich w Polsce, w tym cen z jakichś zadupi powiatowych które nikogo nie interesują. Bańka jest w miastach TOP5, ale tego nie dowiesz się z takiego wykresiku. Trzeba własnoręcznie zestawić dane (nawet z GUS) z danego miasta do zarobków.

Usuń to lepiej, nie kompromituj się.
  • Odpowiedz
  • 1
No, to po co teraz? Wszystko zejdzie na pniu jak bułeczki wg tego wykresu :)


@Khaine: Akurat po Tobie to bym się spodziewał, że takie rzeczy wiesz. Bo wysoki WIBOR obniżył zdolność kredytową. Twoim zdaniem jaki jest powód?
  • Odpowiedz
  • 1
Tak to jest, gdy nieogar próbuje używać statystyki. Ty używasz cen średnich w Polsce, w tym cen z jakichś zadupi powiatowych które nikogo nie interesują. Bańka jest w miastach TOP5, ale tego nie dowiesz się z takiego wykresiku. Trzeba własnoręcznie zestawić dane (nawet z GUS) z danego miasta do zarobków.


@Yuri_Yslin: Serio? W innym wątku w którym z Tobą rozmawiałem i wstawiłem ten wykres sam ci napisałem, że te dane uwzględniają
TheDziobaker - >Tak to jest, gdy nieogar próbuje używać statystyki. Ty używasz cen śr...

źródło: Screenshot 2024-03-14 at 20.33.34

Pobierz
  • Odpowiedz
? W innym wątku w którym z Tobą rozmawiałem i wstawiłem ten wykres sam ci napisałem


@TheDziobaker: Tak, serio, i odpowiedziałem w tym drugim wątku na Twoją żałosną manipulację wklejając własnoręcznie wykonane opracowanie danych (źródło: GUS) dla Warszawy.

Kłóć się dalej z faktami, powodzenia. Porównaj ceny w 2017 do zarobków i zestaw to ze stopami procentowymi, następnie wykonaj to samo dla 2023. Ile % zarobków zjadała rata wtedy, a ile teraz?
Yuri_Yslin - >? W innym wątku w którym z Tobą rozmawiałem i wstawiłem ten wykres sam ...

źródło: dupa

Pobierz
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Przecież to jest wykres dla całej Polski, masz podpisane. Świat nie kończy się na Warszawie, ale słusznie zauważyłeś, że na prowincji którą sam gardzisz mało kto chce mieszkać szczególnie jeśli chodzi o młodych czy obcokrajowców. Kilkanaście lat temu nie było tylu milionerów co teraz, nie było tyle osób o świetnych zarobkach. Napiszę ci więcej mi się wydaje że sentyment do nieruchów od tego czasu jeszcze się wzmocnił. Zapomnij o niskich
  • Odpowiedz
Świat nie kończy się na Warszawie


@Dusk_Forest77: Tak samo, jak nie kończy się na prowincji. Najbardziej ludzi interesują wielkie miasta i nie ma co się z tego powodu burzyć. A że w Bytomiu dalej kupisz za 4000 zł/m^2 - no cóż, dlatego właśnie nie można używać statystyk bezmyślnie, bo nie oddaje to ducha problemu, czyli cen tam, gdzie ludzie faktycznie chcą mieszkać.

Do 2022 nie było problemu - rosły ceny, ale
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin No ale jak bezmyślnie? Przecież już napisałem wykres tyczy Polski a nie Warszawy. To Ty się zafiksowałeś na Warszawie. Ja się zgadzam, że w Warszawie to już tak kolorowo nie wygląda, ale czy to źle? Stolica znaczącego europejskiego kraju z takim nieruchomościowym sentymentem nie będzie tania, a Warszawa to całkiem fajne miasto imo lepsze niż Berlin pod wieloma względami. Nawet wojna nie sprawi, że będziesz miał tu jakieś ogromne załamanie co
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: Tu nie chodzi o fiksowanie się na czymkolwiek. Mamy po prostu różną sytuację w różnych częściach Polski. Wklejanie jakiegoś wykresiku który uśrednia miasta bardzo tanie i bardzo drogie + wysnuwanie na tej podstawie wniosku że przecież jest dobrze wskazuje na deficyt intelektualny. W Bytomiu będzie dobrze, w Warszawie tragicznie, na tej podstawie nie da się jednak powiedzieć, że uśredniając to nie mamy problemu. W PL jest bańka mieszkaniowa w
  • Odpowiedz