Wpis z mikrobloga

pułap oszczędności między 30-60k jest dziwny, bo z jednej strony mogę kupić wszystko na co mam ochotę np. komputer, auto, wakacje itp a z drugiej strony nie jestem w stanie kupić za te pieniądze nic wartościowego np. działki budowlanej.

Nie mam pomysłu jak zainwestować te pieniądze, bo to co miałem kupić/zainwestować już mam a jeśli chodzi o zamrożenie pieniędzy to za 60k nie kupie nawet garażu, a kredytu też dużo nie dostanę bo jestem gówniakiem 20 lat + pracuje w niestabilnej branży. Nie mam pojęcia co z nimi robić - jak nic nie wymyślę to przez następny rok większość tej kasy będzie tracić na wartości w banku

#pieniadze #inwestycje #nieruchomosci #ekonomia
iluvmypickle - pułap oszczędności między 30-60k jest dziwny, bo z jednej strony mogę ...

źródło: link_1587588855Bc18oWdzuFinY3xT0Dgrfo

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@iluvmypickle wrzuć w obligacje skarbowe


@cherrz: bez sensu. na takiej kwocie potrzebujesz lewara a nie 6% w skali roku. albo inwestowanie w siebie - kursy, szkolenia (ale takie legitne a nie u instagramowych guru) albo inwestowanie aktywne (adekwatne do wiedzy i umiejętności)
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: w złocie (fizyczne monety bulionowe jednouncjowe) możesz długoterminowo przechowywać tę wartość dopóki nie nazbierasz kwoty która wystarczy na wkład własny lub zakup całej nieruchomości. Za 60k możesz też kupić garaż murowany w gorszej lokalizacji lub działkę rekreacyjną pod domek letniskowy.
  • Odpowiedz
@affairz haha, OP zaczyna cokolwiek oszczędzać a Ty mu polecasz aktywne inwestowanie... taka kasa to bardziej poduszka finansowa, to niech sobie leży i na 6%, ważne aby jej nie stracił
  • Odpowiedz