Wpis z mikrobloga

@Kolczaneiro: Co? Po co mam mówić, że CPI jest gówniane skoro potwierdza to oczym mówię.

Cena mieszkań jest uzależniona od dostępności mieszkań i średnich zarobków. Nowych mieszkań przybywa powoli a zarobki rosną. Z kolei zarobki są uzaleznione od wzrostu gospodarczego i inflacji. Jak spojrzysz sobie na cenę metra w stosunku do średniej pensji to nie widać tam żadnej banki. Dostępność mieszkań jest od ponad 10 lat taka sama tylko ludzie, choć
TheDziobaker - @Kolczaneiro: Co? Po co mam mówić, że CPI jest gówniane skoro potwierd...

źródło: 1000019891

Pobierz
Wrzucę wykresik na widok którego spadkowicze zamykają oczy:


@TheDziobaker: taktycznie kończy się na 2022, podczas gdy bańka to rok 2023 (bk2%) i wzrost cen o 30%.

Nie musisz się nawet bronić, przecież wiesz, że pensje nie wzrosły o 30% w rok.

Nie chodzi o bycie spadkowiczem tylko o to, by nazywać stan po imieniu. Obecnie mamy bańkę bez żadnych wątpliwości. Ceny odkleiły się od zarobków.
taktycznie kończy się na 2022, podczas gdy bańka to rok 2023 (bk2%) i wzrost cen o 30%.


@Yuri_Yslin: Tak tak, bardzo taktycznie. Serio wierzysz w to, że w rok ceny na tym wykresie skoczyły do poziomu bańki z 2005-2006? Po prostu nie widziałem jeszcze wykresu z danymi za 2023.

Nie musisz się nawet bronić, przecież wiesz, że pensje nie wzrosły o 30% w rok.


Tak samo jak ceny mieszkań - bo
@TheDziobaker: Stary, przecież to są kompletne brednie. Naprawdę nie rozumiesz, że ceny wzrosły o ponad 20% w rok, a zarobki poniżej 10%? Mamy jedne z najwyższych cen do zarobków w Europie, o ile nie najwyższe. Ech, gdzie są te opracowania @del855...


Bez żadnych wątpliwości to masz zerowe pojęcie o ekonomii.


@TheDziobaker:
XDDDD

Jesteś kompletnie odrealniony. Proszę, opracowanie własne z REALNYMI cenami i zarobkami z GUS. Miłego kłócenia się
Yuri_Yslin - @TheDziobaker: Stary, przecież to są kompletne brednie. Naprawdę nie roz...

źródło: dupa

Pobierz