Wpis z mikrobloga

Do tej pory byłem przekonany, że nie ma gorszego wyboru niż PiS.
Ale oto się pojawił ON: Czujecie, że ten typ chce zostać waszym przywódcą i jego głównym postulatem jest wyjście z UE?.
Naprawdę nie wiem jakim turbo dzbanem poziom Azjata trzeba być, żeby go popierać.


#polityka #bekazpisu #polexit
mango2018 - Do tej pory byłem przekonany, że nie ma gorszego wyboru niż PiS.
Ale oto ...

źródło: OTYwL3VfMS9jY19mMDkwYi9wLzIwMjAvMTEvMDMvMTEwMS82NDUvMDM2ODY1M2U5YzA3NGM3NDhhY2QxNjFiMDkyNjY2NzcuanBlZw==

Pobierz
  • 46
co zrobić z ludźmi, którzy stracą pracę na skutek załamania się eksportu zagranicznego i masowemu bankructwu firm eksportowych, co z tysiącami firm transportowych, które nie będą mogły oferować swoich usług na terenie UE


@mango2018: jak to co? Gówno, nie interesuj się, jeden zero. Zasymulowałem ci najbardziej prawdopodobną odpowiedź. Przecież to partia i postulaty dla ultraseboli, a ty próbujesz poruszać z nimi kwestie handlu międzynarodowego i makroekonomii xD
: pierwsze czy musimy być w uni, samo schengen nie wystarczy?


@Gozd: Tak.
Bycie w Schengen od bycia w Schengen i UE różni się jedynie tym, że w wypadku tego pierwszego nie masz prawa głosu.
A tak to to samo:
-będąc w Schengen, a nie będąc w UE musisz realizować politykę klimatyczną, zielony ład, oraz wdrażać wszelakie dyrektywy dotyczące przepływu ludzi i kapitału, a więc unijne cła. itp
-będąc w Schengen,
@Gozd:
Ale #!$%@?ąc od całego wywodu, to nie kraj decyduje na jakich warunkach współpracuje z UE, a UE w jaki sposób dany kraj może łaskawie współpracować z UE.
UE nie pozwoli aby Polska była w Schengen, a jednocześnie nie w UE i miała w dupsku prawo UE.
Polecam sobie przeczytać umowy stowarzyszeniowe Szwajcarii i Norwegii z UE (są nawet przetłumaczone na język polski) całe 400 stron o tym, co te kraje
@mango2018: całe szczęście takie oszołomy nigdy nie wychodzą ponad 5% poparcia, jedynie w Internecie jest ich zawsze wszędzie od #!$%@?, nie mam pojęcia dlaczego. Ale walczyć z tym trzeba na każdym kroku, tak samo jak ze skrajnym lewactwem z drugiej strony. Wszystko to #!$%@? GRU i FSB.
-co zrobić z ludźmi, którzy stracą pracę na skutek załamania się eksportu zagranicznego i masowemu bankructwu firm eksportowych, co z tysiącami firm transportowych, które nie będą mogły oferować swoich usług na terenie UE, co z rolnikami, którzy nie będą mogli eksportować swoich produktów na teren UE


@mango2018: oczywiscie w pierwszych chwilach nie unikniemu turbulencji ale mamy ustawy które pozwola przekierowac popyt na rynek wenwetrzny i powiem tak, wyjście z unii nie
-co zrobić z ludźmi, którzy stracą pracę na skutek załamania się eksportu zagranicznego i masowemu bankructwu firm eksportowych, co z tysiącami firm transportowych, które nie będą mogły oferować swoich usług na terenie UE, co z rolnikami, którzy nie będą mogli eksportować swoich produktów na teren UE


@mango2018: ej, ale przecież Norwegia i Szwajcaria nie są w UE a mogą sprzedawać swoje produkty.
My tylko musimy wynegocjować taką samą umowę

pozwola przekierowac popyt na rynek wenwetrzny


@e3b0c: Bzdura. Nasz rynek wewnętrzny jest nasycony, przekierowanie eksportu na rynek wewnętrzny jest w takim wypadku niemożliwe. Ludzie nie zaczną jeść nagle 2 razy więcej i kupować 2 razy więcej lodówek, pralek, a ich samochody nie zaczną się nagle psuć dwa razy szybciej.
Ba, nikt nie zbudował nigdy potężnego kraju, bez eksportu.

wyjście z unii nie tylko popelszy dobrobyt wymienionych grup


doprowadzi do patologii, tak
Proszę popatrzeć na kraje jak Szwajcaria czy Norwegia, nie są w eurokouchozie a ich waluty są pożądane na całym świecie. My jesteśmy jedyną gwarancją aby suwerenna, silna polska, z suwerenną silną walutą stała się liczącym partnerem a nawet przegoniła w wyścigu cyzilizacyjnym kraje starej UE.


@e3b0c: ty wiesz że Norwegia i Szwajcaria mają "trochę" inne warunki geograficzne. I do tego płacą w #!$%@? kasy unii, nie mają prawa głosu do ustalania