Wpis z mikrobloga

Do tej pory byłem przekonany, że nie ma gorszego wyboru niż PiS.
Ale oto się pojawił ON: Czujecie, że ten typ chce zostać waszym przywódcą i jego głównym postulatem jest wyjście z UE?.
Naprawdę nie wiem jakim turbo dzbanem poziom Azjata trzeba być, żeby go popierać.


#polityka #bekazpisu #polexit
mango2018 - Do tej pory byłem przekonany, że nie ma gorszego wyboru niż PiS.
Ale oto ...

źródło: OTYwL3VfMS9jY19mMDkwYi9wLzIwMjAvMTEvMDMvMTEwMS82NDUvMDM2ODY1M2U5YzA3NGM3NDhhY2QxNjFiMDkyNjY2NzcuanBlZw==

Pobierz
  • 46
@mango2018 oni liczą, że dostaniemy jakiś konkurencyjny deal żebyśmy mogli dalej z Unia handlować bez bycia w niej. Taka wielka Brytania nie ogarnęła tego, a oni myślą, że Polsce, której i tak mają dość pozwolą wyjść bez szwanku z takiej zagrywki. Dla samego przetrwania Unii będą musieli nas zniszczyć gospodarczo byśmy byli nauczką dla innych. Nie mamy kart przetargowych, bylibyśmy skłóceni już że wszystkimi w Europie i niby mielibyśmy jakiś dobry deal?
Zwolennicy polexitu dalej chcą mieć wszystkie przywileje związane z byciem w UE, nie chcą tylko żadnych obowiązków. Proste? Proste.


@Yahoo_: idealnie pokazywał to protest rolasów, gdzie najpierw szedł wielki baner z napisem "POLEXIT" a chwilę po nim drugi: "zakaz importu towarów spoza Unii Europejskiej". Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć absurdu tej sytuacji xD
Bzdura. Nasz rynek wewnętrzny jest nasycony, przekierowanie eksportu na rynek wewnętrzny jest w takim wypadku niemożliwe. Ludzie nie zaczną jeść nagle 2 razy więcej i kupować 2 razy więcej lodówek, pralek, a ich samochody nie zaczną się nagle psuć dwa razy szybciej.

Ba, nikt nie zbudował nigdy potężnego kraju, bez eksportu.


@mango2018:

ty wiesz że Norwegia i Szwajcaria mają "trochę" inne warunki geograficzne. I do tego płacą w #!$%@? kasy unii,