Wpis z mikrobloga

Dobra, ponownie podchodzę do tematu mieszkania. Miejsce to samo - okolice Mińskiej - ale tym razem na osiedlu Develii, 700 m od tego cholernego przejazdu który totalnie mnie zniechęcił w inwestycji Victorii (bo tam pociąg trąbił w okna xD) + po drodze jest sporo budynków zasłaniających ten przejazd, więc nie powinno być już problemu.

Cenowo to samo, tj. 14 900 zł za metr, 67 m^2.

Jest ponad 10m^2 więcej, co mnie wcale jakoś nie cieszy, bo to głównie martwe metry - duży korytarz i zbędny drugi WC (może go przerobię na jakąś graciarnię czy inny schowek). Dobre 5-6m^2 zmarnowane.Z lepszym układem można by było osiągnąć podobne wymiary pomieszczeń przy 60-62 m^2.

Zalety:

+ da się zrobić małą, ale osobną kuchnię z oknem - jestem ogromnym zwolennikiem, nienawidzę aneksów.
+ przez powyższe robi się ustawny, chociaż niewielki pokój dzienny - bo nie ma trzech ścian zajętych oknem/przejściem/kuchnią. Zmieści się kanapa, TV i jakiś stół. Dupy nie urywa, ale da się żyć.
+ salon od zachodu - lubię widok na zachód.
+ sypialnia od północy - pewnie wiele osób tego nie lubi, ale dla mnie to dobre rozwiązanie, lubię się wyspać, a latem nawet przy roletach jest tak jasno rano że się budzę.. chyba że okno od północy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+ sypialnia bez styku z somsiadem z boku
+ najwyższe piętro, narożne
+ w miarę blisko do przystanku Mińska (za te 6 lat może będzie) i PKP Grochów. Samochodem 22 minuty pokazują apki do centrum - przyzwoicie, dla porównania, z okolic metra Lazurowa wychodzi 28 min, z Bródna ponad 30, z powiatowego 45 min, ze wsi pod Wawą 60 min.
+ Develia zgadza się zrobić przepust na klimatyzację zamiast mnie i pozwala na wrzucenie jednostki na dach. Super - Victoria i Spravia nawet nie chciały o tym słuchać, pozbawiając mnie możliwości montażu klimy 5 lat (skandal).
+ może się uda wycisnąć 13-14 m^2 z pokoju po prawej na coś imitującego mancave. W sensie, może zmieszczę część swoich gratów. Do klitki 10m^2 na pewno nie wejdą. Ale to chyba kosztem tej szafy. Którą by trzeba było przenieść do pokoju obok.

Wady:

- cena. Milion złotych wychodzi prawie równo za tę klitkę. Czuję się jak kretyn że w ogóle to rozważam.
- schornisko dla bezdomnych w okolicy xD
- mimo długiego korytarza nie ma za wiele miejsca w przedpokoju na graty.
- tyci balkon.
- tycia łazienka - cztery metry kwadratowe, wtf? Jaja sobie robią?
- pokój z prawej ma somsiada za ścianą.

Jeszcze nie wiem, czy ten devo nie kroi za powierzchnię pod ścianami jak Spravia. Zobaczymy na spotkaniu.
Nie wiem też, który to blok dokładnie i w którym miejscu bloku jest ta klitka. Bo strona develii jest dość gówniana i nie ma podstawowego info.

Jak oceniacie tę klitkę?
@lizakk @onomatopejusz @haha123

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
Yuri_Yslin - Dobra, ponownie podchodzę do tematu mieszkania. Miejsce to samo - okolic...

źródło: dupa

Pobierz

Oceń atrakcyjność lokalu w skali 1-5

  • 1 13.8% (43)
  • 2 13.2% (41)
  • 3 34.7% (108)
  • 4 31.8% (99)
  • 5 6.4% (20)

Oddanych głosów: 311

  • 52
@Yuri_Yslin
Strona tej #!$%@? Develii to w ogóle dobrze jak działa w ogóle

Strona chyba stoi na kompie w piwnicy Hetmana, centusie.

Co do mieszkania to nie wiem.

Szedłem ostatnio po Woli, okolice Redutowej i patrzę na te CityFlow i inne badziewia 25k z metra no i kurna nie wiem - dookoła jakąś bieda, chodniki pozapadane, błotem uwalone, do tramwaju trzeba się nadymać, do metra reż, ale Wola 25k...

Co do pytania
nie mógłbym blisko torów mieszkać


@onomatopejusz: Powiem Ci że nie ma się czego bać. Jak nie trąbią, to linia kolejowa, nawet ruchliwa, to mniejszy problem niż nawet niewielka ulica. Pociągi są dziś zaskakująco ciche, a jak jadą tyle, co tam (czyli wolno), to generują jedynie mało irytujący szum. Mnie osobiście bardziej wkurza zwykły samochód osobowy.

Co innego, gdy trąbią. No to wtedy trzeba mieć mocne nerwy.
Na twoim miejscu w wc to bym postawił pralkę, suszarkę, pojemnik na brudne ciuchy, odkurzacz i jakieś półki na całą chemię domową.


@choopin: Dobry pomysł. Ewentualnie duża kabina prysznicowa "bezbrodzikowa", bo akurat się zmieści tam w kącie.
@Yuri_Yslin ile zakładasz że dasz na wykończenie? Ile by wyniosła rata zwykłego kredytu na to mieszkanie wraz z wykończeniem? Czy masz jakieś wieści z BGK? :D

Co do samego mieszkania - ekspozycja północna to śmierć. Będziesz miał ciemno. Ja bym za takie mieszkanie bańki nie dał.
@Yuri_Yslin: lokalizacja ok, torów się nie ma co bać, dużo gorsze są ruchliwe ulice. WC jest spoko, można zrobić pralnię/schowek albo możesz tam walnąć garderobę (wymagałoby to jednak większych przeróbek i nie wiem, czy jest sens).
Fundamentalne wady to wg mnie ekspozycja i brak okien - będzie ciemno. Co ten architekt miał na myśli to ja nie wiem. Już pal licho północ, strony świata są cztery i od tego nie uciekniesz,
@Yuri_Yslin: z tym wc to się nie rozpędzaj, jak tam wstawisz wieszaki to akurat Ci starczy miejsca na jakieś kurtki zimowe, odzieź narciarską, kask na rower itp - nie bardzo widzę w innych pokojach miejsca na przechowywanie tego typu rzeczy. Ten rozkład jest słaby (zwłaszcza drzwi wejściowe wychodzące na sypialnię, takie mieszanie strefy wejściowej z butami, mokrymi ciuchami i czasem jakimś błotem z podwórka z miejscem gdzie się idzie spać wydaje
@Yuri_Yslin: moim zdaniem takie 3/5.

5/5 to mieszkanie idealne, czyli kilkaset metrów od centrum, super układ, dobra komunikacja.
4/5 to blisko do centrum, super układ, dobra komunikacja.

Tutaj układ jest trochę slaby, ten korytarz jedyne do czego się nadaje to gra w golfa, nawet żadnej szafy tam nie włożysz (i tak dobrze, że deweloper zaprojektował dziurę na jedną szafę na przeciwko wejścia). Ten korytarz jest wart 9.13 * 14900 = 136k
@Yuri_Yslin: znalazłem Twój post o tym unicie, który chciałeś kupić - https://wykop.pl/wpis/74469023/no-dobra-tagowicze-zarezerwowalem-tylko-do-spotkan

Tamten układ był super, naprawdę ciężko cokolwiek lepszego wymyśleć i to wszystko na 63m2. Jakby deweloper nie oszukiwał i nie brał hajsu za powierzchnię pod ścianami to mocne 4/5 (wyobraź sobie, że porównujesz Develie do Spravii i tu i tu cena jest identyczna - unit od Spravii jest po prostu lepszy).

Propozycja Develii jest wyraźnie gorsza i nie ma
haha123 - @YuriYslin: znalazłem Twój post o tym unicie, który chciałeś kupić - https:...

źródło: 0d5dfc30211e1095410131e988aa345463f7df0bdddb73e0d7893ba8d304c52f

Pobierz
Jeszcze nie wiem, czy ten devo nie kroi za powierzchnię pod ścianami jak Spravia. Zobaczymy na spotkaniu.

Nie wiem też, który to blok dokładnie i w którym miejscu bloku jest ta klitka.


@Yuri_Yslin: W karcie lokalu (PDF) masz info który to jest blok (rzut kondygnacji i całego osiedla), jest też w niej info: "U nas nigdy nie płacisz za powierzchnię pod ścianami działowymi".