Wpis z mikrobloga

Dobra, ponownie podchodzę do tematu mieszkania. Miejsce to samo - okolice Mińskiej - ale tym razem na osiedlu Develii, 700 m od tego cholernego przejazdu który totalnie mnie zniechęcił w inwestycji Victorii (bo tam pociąg trąbił w okna xD) + po drodze jest sporo budynków zasłaniających ten przejazd, więc nie powinno być już problemu.

Cenowo to samo, tj. 14 900 zł za metr, 67 m^2.

Jest ponad 10m^2 więcej, co mnie wcale jakoś nie cieszy, bo to głównie martwe metry - duży korytarz i zbędny drugi WC (może go przerobię na jakąś graciarnię czy inny schowek). Dobre 5-6m^2 zmarnowane.Z lepszym układem można by było osiągnąć podobne wymiary pomieszczeń przy 60-62 m^2.

Zalety:

+ da się zrobić małą, ale osobną kuchnię z oknem - jestem ogromnym zwolennikiem, nienawidzę aneksów.
+ przez powyższe robi się ustawny, chociaż niewielki pokój dzienny - bo nie ma trzech ścian zajętych oknem/przejściem/kuchnią. Zmieści się kanapa, TV i jakiś stół. Dupy nie urywa, ale da się żyć.
+ salon od zachodu - lubię widok na zachód.
+ sypialnia od północy - pewnie wiele osób tego nie lubi, ale dla mnie to dobre rozwiązanie, lubię się wyspać, a latem nawet przy roletach jest tak jasno rano że się budzę.. chyba że okno od północy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+ sypialnia bez styku z somsiadem z boku
+ najwyższe piętro, narożne
+ w miarę blisko do przystanku Mińska (za te 6 lat może będzie) i PKP Grochów. Samochodem 22 minuty pokazują apki do centrum - przyzwoicie, dla porównania, z okolic metra Lazurowa wychodzi 28 min, z Bródna ponad 30, z powiatowego 45 min, ze wsi pod Wawą 60 min.
+ Develia zgadza się zrobić przepust na klimatyzację zamiast mnie i pozwala na wrzucenie jednostki na dach. Super - Victoria i Spravia nawet nie chciały o tym słuchać, pozbawiając mnie możliwości montażu klimy 5 lat (skandal).
+ może się uda wycisnąć 13-14 m^2 z pokoju po prawej na coś imitującego mancave. W sensie, może zmieszczę część swoich gratów. Do klitki 10m^2 na pewno nie wejdą. Ale to chyba kosztem tej szafy. Którą by trzeba było przenieść do pokoju obok.

Wady:

- cena. Milion złotych wychodzi prawie równo za tę klitkę. Czuję się jak kretyn że w ogóle to rozważam.
- schornisko dla bezdomnych w okolicy xD
- mimo długiego korytarza nie ma za wiele miejsca w przedpokoju na graty.
- tyci balkon.
- tycia łazienka - cztery metry kwadratowe, wtf? Jaja sobie robią?
- pokój z prawej ma somsiada za ścianą.

Jeszcze nie wiem, czy ten devo nie kroi za powierzchnię pod ścianami jak Spravia. Zobaczymy na spotkaniu.
Nie wiem też, który to blok dokładnie i w którym miejscu bloku jest ta klitka. Bo strona develii jest dość gówniana i nie ma podstawowego info.

Jak oceniacie tę klitkę?
@lizakk @onomatopejusz @haha123

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
Yuri_Yslin - Dobra, ponownie podchodzę do tematu mieszkania. Miejsce to samo - okolic...

źródło: dupa

Pobierz

Oceń atrakcyjność lokalu w skali 1-5

  • 1 13.8% (43)
  • 2 13.2% (41)
  • 3 34.7% (108)
  • 4 31.8% (99)
  • 5 6.4% (20)

Oddanych głosów: 311

  • 52
@Yuri_Yslin: bierz i będziesz miał spokój. Generalnie to trochę porażka. Łazienkę 4mkw można zaakceptować na 40mkw a nie 66. Kuchnia z salonem przez ten korytarz są bardzo nieforemne, 3,5m szerokości to naprawdę mało. Szansa na uratowanie tego korytarza to przebudowa ścian działowych i zrobienie drzwi do jednego pokoju centralnie z lewej, do drugiego z prawej przy tym schowku/wc, wtedy robisz szafę na ponad 4m długości i metr głębokości.
@Yuri_Yslin: Nie jest najgorzej, korytarz ok trochę długi, ale co zrobisz. Natomiast zaleta jest taka, że jak nie przylegają do salonu oba pokoje, to w drugiej sypialni masz trochę ciszej. A kibel przerób na pralnio-suszarnię, pewnie będzie tam jakaś wentylacja sądząc po kominie.
@Yuri_Yslin: patologiczne są te układy nowych mieszkań, komuna potrafiła na mniejszej powierzchni zaplanować 4 pomieszczenia + kuchnia w dwustronnym mieszkaniu, a tu ledwo narożne i dwa pokoje, trzy jak sobie sam oddzielisz kuchnie
@Yuri_Yslin Dwie duże wady przyćmiewają jakiekolwiek korzyści tego mieszkania w moim odczuciu

-67 m2 i 3 pokoje to naprawdę średnio samo w sobie, na takim metrażu z reguły są już 4
-9m2 wąskiego przedpokoju który kompletnie nie nadaje się do niczego. Jedna szafa na 9 metrowym holu?
-Mały minus to też jeden balkon i taki malutki. Na takim metrażu i za bańkę można oczekiwać dużego balkonu/dwoch.
po drodze jest sporo budynków zasłaniających ten przejazd, więc nie powinno być już problemu.


@Yuri_Yslin: To niestety nic nie da. Jak nie wierzysz, to znajdź istniejące osiedle przy jakimś przejeździe i stań za kilkoma budynkami
@dzanik: nie no, nie twórzmy nowej fizyki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poprzednie mieszkanie było na wprost przejazdu bez żadnych osłon. Tutaj po drodze dźwięku jest kilka dużych budynków i jest 5x dalej do przejazdu.

na takim metrażu z reguły są już 4


@tuzq: ale po co mi czwarty pokój? Wolę dwa większe niż trzy klitki po 9m²

4

-9m2 wąskiego przedpokoju który kompletnie nie nadaje się
@Yuri_Yslin: Ja #!$%@?. Milion za 67m2. I to gołe ściany.
Nie jestem z twojego regionu, ale z trójmiasta.
2 lata temu za bańkę kupiłem bliźniaka 150m, wspólna ściana garażowa, 20 min do centrum Gdyni autem (gdybym potrzebował, praca zdalna). W około rzeczki, park krajobrazowy.

Tzn. jak trzeba to trzeba. Ale ceny totalny kosmos.
@budyn: no to i tak tanio jest stary. Za 60m² potrafia chcieć 1.2 - 1.3 mln.

Ja za 800k postawilem 150m² dom pod Warszawą. Z działką. 500m do stacji kolejowej. Ale domy podrożały od tego czasu 20% a mieszkania 50%.
@milfhunter69: też się zastanawiam nad soho. Za jaką cenę udało się kupić i przy jakim metrażu? Da się z yarealem jakkolwiek negocjować? Rzucili mi niedawno za niskie piętra przy ~60m2 17k.
@mojitto: soho się ceni niestety

@milfhunter69 okolica ma największy potencjał imo, dojdzie metro, wymrą żule z okolicy i będzie naprawdę dobrze, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę jak blisko jest do centrum, na upartego można z buta chodzić.

Za 20 lat jak będzie linia m4 to Tarchomin eksploduje ale obecnie to nic nam nie da
@mojitto: Pani Edyta "z brutalną szczerością"(XD) odmówiła wszelkich negocjacji(wrzesień '23). 97 metrów po 15700, odbiór czwarty kwartał '24. 3 piętro z 5 z widokiem na park linearny XD. Szukaliśmy prawie dwa lata mieszkania i to było najlepsze. A że czas/inflacja itp. nas zaczynało gonić to się na to zdecydowaliśmy. Jedyny mankament to okna północny wschód i północny zachód - salon, 40 metrów, okna bardzo dużo i duże bo od podłogi do
@Yuri_Yslin: alternatywą dla nas był mokotów i ursynów - nic ciekawego tam nie znaleźliśmy(szukamy 4 pokoi) a ceny były powyżej 2mln. Jak było coś sensownego to 2,5/3 mln XD Ta mińska to był najsensowniejszy wybór. Będzie metro, ogrzewanie z energii cząstkowej metra, super komunikacja. No i blisko na browara nad wisłę, na ząbkowską albo skaryszaka XD kajak już mam to nie będę musiał wypożyczać - poproszę somsiada żeby pomógł przenieść nad
@milfhunter69: Mówię o budynkach 10 i 12 przy Żupniczej. Z pewnych specyficznych względów zależy mi na mieszkaniu blisko KM/SKM kursującego Lotnisko Chopina - Legionowo i to jest jedno z nielicznych miejsc, które mi pasują, ale ceny ciężko mi zaakceptować. Z drugiej strony alternatywy dla mnie to praktycznie tylko Pelcowizna, gdzie jest niby taniej za to nie ma na teraz prawie żadnych usług albo Bródno przy samych torach. Przy okazji rodzi się
@milfhunter69: tam w ogóle jest fajnie, jest aleja wedla i błonia elekcyjne na spacery, blisko barciucha i lasy rembertowskie, nad Wisłę moment, W-wa Wschodnia poniżej 1 km z buta, blisko na Ostrobramską i wiatrak gdzie są duże centra handlowe, niedaleko do promenady na Ostrobramskiej, komunikacyjnie super bo aż trzy drogi dojazfu6(bus, tramwaj, pociąg) a za parę lat dojdzie metro.
@Yuri_Yslin: Wydaje mi się, że przy ocenie należy oddzielić samą inwestycję, od mieszkania. Jeśli chodzi o układ to niestety tutaj już wspomniano o nieszczęsnym przedpokoju, który jest chyba największą wadą. Moim zdaniem dobry architekt jest w stanie jednak trochę więcej wydobyć z tego mieszkania (skrócenie sypialni nr 1, wstawienie szaf, rozszerzenie łazienki jeśli będzie potrzeba). Także to musisz jeszcze rozważyć.

Kolejny aspekt to sama inwestycja i lokalizacja, a ona obiektywnie jest
@mojitto: w moim wypadku z wykończeniem pękną dwie bańki. W tym mieście taniej nie będzie. Teraz nie kupisz to będziesz sobie miał za złe że nie kupiłeś bo znowu urosło. Łap pociąg zanim odjedzie.