Wpis z mikrobloga

@xPekka: "musieli" zrobić tutaj przejście bo było więcej niż 100 metrów do kolejnego przejścia i ludzie mogliby sami tędy przechodzić wg przepisów,
a jakby sami przechodzili to by byli czasami potrącani wiec trzeba by było robić dochodzenie i ustalać czyja wina, czy kierowcy czy pieszego,
no to sru, robimy przejście, piesi będą co prawda potrącani ale za to wiadomo już, że wina kierowcy więc nie trzeba robić większego dochodzenia i ustalać
@xPekka: Ten sam geniusz, który pewno potem szczeka w internecie, jak to "abonazachodzieto" ludzie jeżdżą bezpieczniej i na bank wolniej "bo pan zobaczy ile mniej wypadków tam majom!", zupełnie pomijając fakt, że takich wynaturzeń i p0lackich kretynizmów nie ma prawa tam być.
@xPekka: to ja rozumiem że jak będziesz jechał 50km/h na tak wielkim przejrzystym skrzyżowaniu nie zobaczysz pieszego? Kawałek dalej jest skrzyżowanie z światłami (E75- Jana Pawła II), którego chyba specjalnie nie umieściłeś. Ruch od strony skrzyżowania jest w naturalny sposób spowolniony światłami. Z drugiej strony jak się jedzie, masz przejrzysty widok na pasy.

@tellet: nie, na zachodzie jak jest 50 jadą 50 i również mają podobne skrzyżowania.

Jechałem tamtędy wiele
RobBobb - @xPekka: to ja rozumiem że jak będziesz jechał 50km/h na tak wielkim przejr...

źródło: OpNieUmieWSamochody

Pobierz
via Android
  • 0
@RobBobb wystarczyła by wysepka na środku. Jadąc z lewej strony nie widać czy po drugiej stronie pieszy nie wchodzi na pasy, a dla policji powód do mandatu już jest. Nikogo nie rozjedziesz, ale łatwo stracić trochę kasy
via Android
  • 2
@RobBobb takie zobrazowanie: jedziesz skrajnie prawym pasem. Musisz wyjrzeć w lewo przez 4 inne pasy którymi jadą samochody żeby zobaczyć czy ktoś tam nie wchodzi na przejście. Nie ma możliwości żeby przy jakimś ruchu coś tam zobaczyć
Ten sam geniusz, który pewno potem szczeka w internecie, jak to "abonazachodzieto" ludzie jeżdżą bezpieczniej i na bank wolniej "bo pan zobaczy ile mniej wypadków tam majom!", zupełnie pomijając fakt, że takich wynaturzeń i p0lackich kretynizmów nie ma prawa tam być.


@tellet: a ty znowu leków nie wziąłeś.
via Android
  • 1
@Krupier istnieją też skrzyżowania przez które nie da się przejechać jak sygnalizacja nie działa ¯_(ツ)_/¯ jakby była wysepka na środku to można by nawet odpuścić światła, chociaż wg mnie jak przejście przebiega przez minimum 2 pasy w jedynym kierunku to sygnalizacja powinna być obligatoryjna
chociaż wg mnie jak przejście przebiega przez minimum 2 pasy w jedynym kierunku to sygnalizacja powinna być obligatoryjna


@xPekka: to by kierowcy narzekali, że św. Przepustowość ucierpi. Im nie dogodzisz.
@RobBobb: mają podobne skrzyżowania? To że mają na nich światła i nie mają przejścia przez tyle pasów ruchu bez świateł, to jest #!$%@? dalekie od podobieństwa, w tym właśnie jest różnica między kartonlandem, a zachodem.
@RobBobb: no to wyobraź sobie dzbanie że jedziesz w nocy w deszczu, przy dużym ruchu. Z naprzeciwka masz miliony odbić świateł, które skutecznie powodują dużą możliwość nie zauważenia pieszego który jest ubrany na czarno. To aż się prosi o wypadek, a biorąc pod uwagę, że praktycznie obok jest przejście ze światłami, to ja nie wiem co trzeba mieć we łbie, żeby bronić tego tworu. To tylko u nas się sra tymi
@996ef650daf32b92bf708bc9376908ea: teoretycznie tak ale praktycznie powinien być tam zakaz przejścia dla pieszych, płotek i niech zasuwa te 100 metrów na bezpieczne ze światłami,
ale u nas lepiej narazić go na potrącenie i zwalić winę na kierowcę
i pora na CSa ;)

Bo pieszych mogę się spodziewać tylko w tym jednym miejscu

wg przepisów to musimy się spodziewać wszędzie bo to teren zabudowany :)
na dodatek okolica przejścia więc szczególna ostrożność wymagana,