Wpis z mikrobloga

@sokytsinolop: a co chcesz na tym stawiać? Jak do nauki/zabawy/smarthome to strzelasz z armaty do wróbla, a prądu to zeżre więcej, niż jest warte. Kup terminal pokroju HP T630 czy DELL Wyse 5070, ewentualnie jakiś biurowiec w budzie (U)SFF od 6th gen. w górę.
  • Odpowiedz
@sokytsinolop: wymienione przeze mnie HP T630 (lub T640 - nowszy, wydajniejszy, oszczędniejszy) i WYSE 5070 dadzą radę na początek. Jak Ci nie w smak podpinanie dysków do NAS'a po USB, wtedy kup coś OD HP, Lenovo czy DELL w obudowie SFF, byle z CPU Intela od 6. generacji w górę (mają niższe TDP, a lepszą wydajność) - obudowa SFF zapewnia miejsce na 3-4 dyski 2.5 pod storage i 2-3 gniazda PCIe,
  • Odpowiedz
  • 0
@testuser: dzięki, kompletuję sobie właśnie zestaw według tego co napisałeś. Możesz napisać więcej o dyskach SSD, które masz wpięte na SSD? jakiego rodzaju to dyski? używasz jakiejś przejściówki? na razie mój koszyk wygląda tak, jakieś uwagi?
sokytsinolop - @testuser: dzięki, kompletuję sobie właśnie zestaw według tego co napi...

źródło: phGI9CP

Pobierz
  • Odpowiedz
@sokytsinolop 5070 nie obsługuje NVME! Musi być m.2 SATA

Co do SSD w kieszeniach - cokolwiek, u mnie siedzą jakieś samsungi z demobilu (kupuję większy, montuję w lapku, a start ląduje w kieszeni pod storage)

Edit: tego 5070 taniej się nie da? Na pewno potrzebujesz extended?
  • Odpowiedz