Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Siema. Kilka miesięcy temu zamówiłem paczkę z chin z łącznie 10 rzeczami (LV/Burberry/Moncler). Paczka została zatrzymana przez celników, zrobili rewizje no i wyszło co jest w środku. Teraz dostałem pismo - "Towar został zajęty na podstawie przepisów celnych oraz decyzji uwzględniających ochronę znaków. Kancelarie reprezentujące znaki Celine S.A., Burberry Limited, Christian Dior Cuture, Louis Vuitton Malletier SA., po przeanalizowaniu dokumentacji złożyły „Wniosek o ściganie i ukaranie” oraz „Zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa wraz z wnioskiem o ściganie”. Po skontaktowaniu się z Panią z urzędu celnego zostałem poinformowany ze muszę czekać na pismo od tych kancelarii w których zaproponują mi ugodę w postaci kary, lecz zostałem przez nią poinstruowany żeby tego nie płacić, bo zostanę wezwany w celu złożenia zeznań jako świadek i sprawa na 99% zostanie umorzona. Chciałem dopytać się co mi grozi (gdyż kupno podrób nie jest nielegalne tylko ich sprzedaż) i czy faktycznie jeśli odmowie zapłaty to nie będę ciągany po sądach. Czy może miał ktoś taka sytuacje i jest w stanie mi doradzić.

#podatki #prawo #clo #celnicy #pocztapolska #chiny #aliexpress #pomoc #pieniadze #dhl



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wejdziesz jako świadek, wyjdziesz jako oskarżony :)

do niczego się nie przyznawaj, nie wiesz o co chodzi.
fakt kiedyś zamawiałeś jakieś #!$%@? z chin. może Chińczyk wysłał ci towary których nie zamawiałeś jako "sample" ..GIFT
podarunek...to oni musza ci cos udowodnić.
nie pamiętasz, nie pamietam, nie kupuje podróbek.. naucz się jak mantra na każde pytanie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: przeczytaj art. 305 prawa własności przemysłowej. Pomimo oczywistej głupoty jaką jest kupowanie podróbek, najprawdopodobniej jesteś w stanie się wybronić. Skoro nie kupiłeś lewizny w celu wprowadzenie do obrotu ( czyli dalszej sprzedaży), to kupiłeś to tylko dla siebie. A to nie jest karalne.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Mnie to by interesowało jakim cudem kancelarie tych marek dowiedziały się, że zamówiłeś podróbki, bo jedyne co by to tłumaczyło, to że prowadzisz działalność gospodarczą od jakiegoś czasu, celnicy to ci tylko nakładają VAT i nie informują byle kogo, że zamawiasz jakiś konkretny towar xD no chyba, że to #narkotykizawszespoko no to tam inna sprawa akurat.
  • Odpowiedz