Wpis z mikrobloga

Mam lekką skoliozę nabytą od krzywego siedzenia->dysbalansu mięśniowego. Prawa noga jest krótsza, nadmiernie zrotowana do zewnątrz, prawe ramie jest dłuższe, bark (prawy) jest cofnięty i opuszczony, rotacja prawej ręki do wewnątrz jest mała i czuję ból przy łokciu. Wygląda to mniej więcej tak jak na obrazkach.
Próbuję rozkminić, które mięśnie mam osłabione i na czym się skupić na siłce żeby wzmocnić.

Co udało mi się wydedukować do tej pory:

1. Słabe mięśnie odwodzące prawej nogi - ostatnio przysiady robiłem przed lustrem i starałem się mocno angażować prawą nogę, co poskutkowało większą jej pompą - więc może to zadziałać. Dodatkowo robię unoszenie nogi w podporze bokiem i unoszenie nogi do góry leżąc na brzuchu (na poślad). Mogę coś jeszcze do tego dodać? A może w ogóle robić tylko wykroki i zakroki?

2. Brzuch - Wydaje mi się, że prawa strona jest słabsza. Co mogę na to robić? Unoszenie nóg na zwisie ze skręceniem z lewo?

3. Słaby lewy triceps, biceps, najszerszy, piersiowy.
Najszerszy - na wyciągu górnym (trójkątny chwyt) jestem w stanie zaangażować lewą stronę bardziej. Chyba załatwi sprawę.
Biceps i triceps - trochę dziwna sprawa, bo nawet jak robię unilateralnie to ta prawa strona siłą rzeczy mocniej pracuje ze względu na większy, patologiczny, zakres ruchu. Robić więcej powtórzeń lewą stroną?
Piersiowy - Tutaj nie wiem co mogę robić, sztangę mi się ciężko trzyma, musze mocno się skupiać żeby dobrze napiąć prawą łopatkę i bark żeby chwyt był prosty. Przy unilateralnych jest tak jak z bicepsem i tricepsem. To samo, więcej powtórzeń na lewy piersiowy?

4. Bark, łopatka i reszta góry - tutaj chyba analogicznie prawa strona jest osłabiona, zwłaszcza, że muszę mocno napinać te mięśnie przy np. OHP czy wyciskaniu, żeby jako tako mieć prosto ręce.
. Ale nie wiem co tu ćwiczyć. Shrugsy, facepulle i wznosy na jedną rękę? Bo wznosy na wyciągu robię na obie i ta prawa jest ciągle słabsza.

5. Szyja - mam maszynę do szyi na siłce, to załatwia sprawę.

6. I czy ogólnie na osłabione mięśnie powinienem robić większą objętość żeby "dogoniły" te nieosłabione? Czy robić tak samo? Bo z 2 strony np przy wznosach robie tak samo i prawy bark jakoś nie dogania siłą lewego.

Proszę o porady jakie ćwiczenia mogę robić, na czym się jeszcze skupić itd, jeśli macie taką wiedze. Szczególnie zależy mi na punkcie 4. I nie wyskakujcie mi z fizjo, bo do tych #!$%@? konowałów już więcej nie pójdę. 3 fizjo i 1 orto nie potrafili mi pomóc.

#mikrokoksy #fizjoterapia #cwiczenia #rehabilitacja #silownia
Piks0n - Mam lekką skoliozę nabytą od krzywego siedzenia->dysbalansu mięśniowego. Pra...

źródło: paralityk

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Piks0n: ćwicz jak każdy i cześć akcesoriów unilateralnie.
Rozkmina która tu przeprowadziłeś jest absurdalna. Mordko to tak nie działa i nie wymaga cudowania jakie sobie wyobrażasz.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kasahara: Mordko ćwiczę tak kilka lat i nic mi się nie poprawiło, każde ćwiczenie robię krzywo, każdy sport i aktywność fizyczna oparta o balans (skakanka, łyżwy, narty, dłuższe bieganie) sprawia mi trudność i uczę się złych nawyków. Olanie sprawy doprowadzi do jakiejś kontuzji prędzej czy później jak będę wjeżdżał na większe ciężary.

Tu wymagana jest konkretna praca na osłabionych mięśniach żeby je wzmocnić i wyprostować kręgosłup.
  • Odpowiedz
TLDR:


Mam lekką skoliozę nabytą od krzywego siedzenia->dysbalansu mięśniowego.


@Piks0n: Nie, masz naturalnie wybraną jedną stronę silniejszą, a drugą słabszą od tzw. "życia", jak każdy
  • Odpowiedz
  • 0
@Poemat:

Prawa noga jest krótsza

prawe ramie jest dłuższe


SKrót myślowy. Krzywe biodro, prawy kolec jest wyżej ->prawa noga jest wyżej, więc na niej jest większy nacisk, więc
  • Odpowiedz
@Piks0n: bo do fizjo, jak i lekarza, to trzeba wiedzieć, gdzie się udać, aby otrzymać konkretną pomoc. Ja mam jednego od kręgosłupa, drugiego od barku i trzeciego od kolana xD Chociaż podstawą i tak jest praca własna, szczególnie jak się jest pokrzywionym. Dzięki temu odwiedzam zaledwie jednego specjalistę raz na rok albo i dwa lata...
  • Odpowiedz