Wpis z mikrobloga

100k PLN dzisiaj wystarczy na remont generalny mieszkania 60m w wojewódzkim?

Trzeba zrobić elektrykę, piony, położyć panele i wykończyć całość meblami typu Ikea tier bo nie jestem sojakiem ani nie mam baby żeby przepłacać za #!$%@? wie jakie meble do pierdzenia w nie dupą przed komputerem.

Oczywiście sam nie mam zamiaru się z tym #!$%@?ć tylko wynająć roboli.

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #remont #pytanie

Starczy czy nie

  • Starczy 42.8% (77)
  • Nie starczy 57.2% (103)

Oddanych głosów: 180

  • 17
@JanRouterTrzeci Jak chcesz oszacować to zadzwoń po paru ekipach i zapytaj się o ceny robocizny i ci powiedzą. Znajomi kupili mieszkanie w stolicy i za remont prawie 100m2, ekipa wzięła 60 tys złotych za sama robociznę, ale fakt że dobrze to zrobili a większe przeróbki były tylko w łazienkach. W mieście powiatowym za zrobienie 37m2 dwóch panów wzięło od znajomej 17 tys złotych, mieszkanie deweloperskie. Teraz rodzice znajomej zrobili sobie remont połowy
@Marek_Licyniusz_Krassus: Wydaje mi się, że to nie jest możliwe, jeśli chcesz to zrealizować w średnim standardzie, a nie w oparciu o produkty marketowe. Mój brat wykańcza właśnie mieszkanie ze stanu deweloperskiego, gdzie generalnie pracy jest mniej niż przy remoncie starego mieszkania i na tę chwilę po zamówieniu podłóg, a jeszcze przed zabudową stolarską i wyposażeniem, ma już ~45k. Wycena zabudowy (kuchnia, szafa w sypialni, zabudowa stelaża) to koszt ok. 40k, do
@Antiax Ale od groma zależy od fachowców ich cen. Znajomi opowiadali, że rozpiętość cenowa między fachowcami była ogromna i były takie ekipy, które za remont 100m2 chciały 30 tys ale też takie, które za samą robociznę zadały 150 tys. Kolega jak robił kuchnie to między firmami robiącymi blaty kamienne potrafiły być kolosalne różnice i ceny 4m blatu kamienne zaczynały się od 5 tys do 15 tys za ten sam kamień. Ostatnio gadałem
@JanRouterTrzeci: w takim Wrocławiu to potrafią wziąć po 15-20k za robociznę w łazience. Sam rok temu robiłem remont generalny mieszkania, ok 85 m2 z agd wyszło jakies 110k. Tylko wszystko sam robiłem, prąd, wodę, gaz, gładzie, kafle, schody, meble. Mojemu ojcu dwa lata temu rzucili w Bolesławcu 90k za robociznę w mieszkaniu 50m2 xD.
@JanRouterTrzeci: Jeśli remont generalny z wymianą elektryki, hydrauliki i ogarnięciem ścian to z głowy szybko liczac: materiały budowlane 20k, robocizna (stawki warszawskie dobrej ekipy, czyli mojej XD): 60k, więc na materiały wykończeniowe (armatura, płytki, podłoga, listwy, oświetlenie, meble, osprzet elektryczny) i AGD zostaje Ci 20k, nie realne. Ale już 40k realne. Oczywiście moim zdaniem trudne w uj, ale realne.