Wpis z mikrobloga

@Therionn: mozna zostawic na 8h jak najbardziej. Natomaist to co trzeba robic to od poczatku psa przezwyczajac, ze czasem czlowiek "znika" i jest to calkowicie normalne.

Warto psa od poczatku uczyc zostawania samemu i pozytywnie wzmacniac ta sytuacje (dajac smakolyki po powrocie). Zaczynac od krótkich czasow np 15 min i stopniowo powiekszac ten czas.

Natomiast jak ktos pracuje 8h dziennie i pies musi byc caly czas sam to nie jestem pewien
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double: O #!$%@? co ja czytam XDDDD. Czyli starsza sąsiadka dała wam dokładne zalecenia na które jak mniemam przystaliście, zaufała wam i zostawiła swojego zwierzaka (do którego pewnie była mega przywiązana). Po czym wy jak zobaczyliście że pies je lepiej od was (to wiele mówi o was i o tym że #!$%@?ście syf) to zaczeliście żreć jego żarcie a mu daliście tą paszę którą do tej pory #!$%@?ście? XDD. O cię
  • Odpowiedz
Mirasy, czy ja jestem jakiś nienormalny czy dla mnie takie coś to ostra przesada? Psa nie można zostawić na 8h w domu?

@Therionn:
Generalnie uważam, że jak przez 5 dni w tygodniu dom ma być 8h pusty z psem, to takie rodizny nie powinny brac psa jesli mieszka sie w bloku. Chyba, że to jakis mega nieproblemowy pies i też nie ma z tym stresu.
Więc z tego puntu widzenia, taka
  • Odpowiedz
Pierwszego wieczoru matka rozpakowała pierwszą paczkę, a tam kiełbaska pokrojona w plasterki. Nooo, takiej kiełbasy to my do jajecznicy nawet nie mieliśmy a pies miałby ją całą zeżreć? Kiełbasa wylądowała na patelni, a pies dostał skwarki co pozostały po wysmażeniu na smalec


@Wiskoler_double: Czy ty właśnie napisałeś, że twoja rodzina to zawistni złodzieje?
  • Odpowiedz
@Therionn: Jak ktoś nie ma nic przeciwko i jeszcze zarobi to w czym problem? Nie jeden emeryt by przygarnął psiaka na parę godzin żeby nie siedzieć samemu i mieć z kim wyjść na spacer, a że i pies na tym skorzysta bo jako zwierzę stadne woli przebywać w towarzystwie to nie widzę problemu.
  • Odpowiedz
Nawet mój pudel codziennie biega sobie 10-15 km po okolicznych polach, łąkach i lasach, a teraz zaczynamy intensywny sezon dla biegaczy bo troszkę przytył zimą. xD


@Nowystaryziel: a jak ktoś mieszka w bloku to ma zakaz jeźdżenia do lasów, łąk itd czy o co Ci chodzi?
  • Odpowiedz
@Ogau ależ pani z posta ma możliwość wychowania psa, ma kasę więc ma możliwości, jest odpowiedzialna. Być może dotychczas pracowała z domu a teraz nagle musi pójść do biura? I co, ma oddać psa do schroniska? Na szczęście biorąc go wiedziała, że ma pieniądze więc zapłaci komuś za opiekę. Zupełnie normalna sprawa i rozsądna właścicielka. Gdyby jej nie było stać na taką ewentualność to faktycznie - nie bierz psa bo pies to
  • Odpowiedz
@Therionn jak ktoś ma psa i chodzi do pracy na 8h plus dojazdy, to musi mu zorganizować jakiś spacer w ciągu dnia. Normalka, dużo studentów i licealistów tak dorabia. Wpadają na 30-45 minut spaceru i kilkanaście minut zabawy. Pies nie szczeka i się załatwi. Ostra jazda to zostawianie psa na 9h w domu samego jeśli sam nie może wyjść na dwór. A i jeszcze są hotele dla psów jak ktoś leci na
  • Odpowiedz