Wpis z mikrobloga

  • 1
autyzm to spektrum

Jeden będzie miał praktycznie nie przeszkadzający w życiu, a drugi nie da rady bez całodobowej opieki


@KriegCaptain710: problem w tym, że ten autyzm rozszerza się z niesamowitą szybkością. Chyba z 90% "zaetykietowanych" jako autystyczni dziś, nie otrzymaliby takiej diagnozy 50 lat temu.
  • Odpowiedz
@Mr_Beniz: nie sądzę aby udostępnianie tej informacji miało na celu wywołanie rozczulenie się nad tym gościem, rozczulanie się chyba średnio pasuje do image'u rapera, ale co ja się tam znam
ok, a byłbyś tak miły i zrobił mi przyjemność i merytorycznie wyjaśnił dlaczego Twoim zdaniem jego autyzm to nieprawda?
  • Odpowiedz
problem w tym, że ten autyzm rozszerza się z niesamowitą szybkością. Chyba z 90% "zaetykietowanych" jako autystyczni dziś, nie otrzymaliby takiej diagnozy 50 lat temu.


@ziomus0812 Co niekoniecznie znaczy, że kiedyś były lepsze kryteria diagnostyczne, choćby zdecydowanie rzadziej diagnozowano kobiety. Poza tym siłą rzeczy teraz medycyna jest bogatsza o te 50 lat doświadczenia i badań.
  • Odpowiedz
  • 1
@Jerry664: to po prostu oznacza to, że autyzm 50 lat temu i obecnie to dwa inne kryteria diagnostyczne, a nie to co sugerują media, że mamy jakąś epidemię autyzmu. Po prostu znacznie częściej diagnozuje się autyzm dzisiaj niż kiedyś.
  • Odpowiedz
to po prostu oznacza to, że autyzm 50 lat temu i obecnie to dwa inne kryteria diagnostyczne


@ziomus0812: inne kryteria diagnostyczne, czy po prostu 50 lat temu żaden dorosły nie szedł by się diagnozować w kierunku autyzmu?
  • Odpowiedz
  • 1
@Noniusz: W mojej opinii po prostu 50 lat temu wielu dorosłych nie otrzymałoby etykietki autyzmu. 50 lat temu Mata z pewnością nie dostałby etykietki autyzmu. Autyzm był zarezerwowany jedynie dla bardzo skrajnych przypadków z dużymi problemami społecznymi, komunikacyjnymi, stereotypiamii, autoagresywnością itp. A dziś wystarczy być np. "koniarą" (mieć bzika na punkcie koni) i już kobieta dostaje etykietkę autyzmu, mimo że nie ma żadnych problemów związanych z komunikacją, umiejętnościami społecznymi czy stereotypiami.
  • Odpowiedz
A dziś wystarczy być np. "koniarą" (mieć bzika na punkcie koni) i już kobieta dostaje etykietkę autyzmu, mimo że nie ma żadnych problemów związanych z komunikacją, umiejętnościami społecznymi czy stereotypiami.


@ziomus0812: Pierwszy raz czytam o takim przypadku. Za to wiele razy czytałam i słyszałam, że autyzm podejrzewają u siebie osoby, które - pisząc w skrócie - przez całe życie miały problem z dostosowaniem się do reszty. Sama myślę, że mogę być
  • Odpowiedz