Wpis z mikrobloga

Przypomnienie: Unia Europejska to najlepszy sojusz polityczno-gospodarczy jaki widział ten świat. Dzięki niemu mamy najdłuższy okres bez wojny w Europie w historii. Mamy ogromny potencjał, który dopiero rozkwita, w dodatku jesteśmy jednym z najbardziej ekologicznych i zielonych kontynentów na świecie.

Jesteś dumny z bycia Europejczykiem - plusujesz.

#neuropa #bekazprawakow
EvilToy - Przypomnienie: Unia Europejska to najlepszy sojusz polityczno-gospodarczy j...

źródło: iStock-1133586992

Pobierz
  • 254
@EvilToy: UE, poza drobnymi niedoskonałościami, to najlepszy twór polityczny, jaki mógł się Polsce trafić.

Każdy, kto nawołuje do tzw. "polexitu" jest albo głupcem, albo ideologicznym wrogiem Polski i Polaków, albo opłaconym agentem wpływu Orklandii.

Szacuję, że jakieś 90% sensownego prawa w Polsce powstało pod wpływem regulacji UE (mam tu na myśli zwłaszcza ochronę konsumenta).

P.S. Mam wielką nadzieję że moje dzieci kiedyś doczekają Federacji Europejskiej.
@EvilToy: no to teraz patrz jak to jebnie. Kazde imperium pada a UE nawet jeszcze nie mialo okazji nim zostac a juz robi sobie sepuku niekontrolowanymi migrantami, zielonymi ładami, niedemokratycznymi urzednikami w Brukseli, legalizacja korupcji i calym tym komunistycznym regulowaniem kazdej dupereli. Kibicuje jej rozpadowi jak najszybciej.
wskaźniki EU względem USA idą w dół, nam w szerszej perspektywie żyje się trudniej niż w USA.

@pyroxar: dobrze patrze xD siedziałem dośc długo w USA w ostatnim czasie, wskaźniki możesz sobie wsadzić w dupę, u nas aktualnie żyje się lepiej, kiedyś chciałem tam być na stałe. Jak się trochę świata zobaczy, to się zaczyna doceniać to co mamy.
@SpokojnyPan: poza tym wskaźnik "patrzy" w szerszej perspektywie, ludzie i sytuacje są rożni, może po prostu twoja sytuacja jest dobra. Ja i moi koledzy uważamy, że nam młodym ukradliście przyszłość, nie ma szans na nic tylko tyrać na ZUS i podatki.
Ogólnie mimo wszystko Europa jest dalej najlepszym kontynentem do życia. Unia ma też swoje problemy (i to całkiem sporo), ale co z tego jak alternatywy to Rosja, Chiny i Bliski Wschód. Można niby do USA, ale jakoś nie jestem fanem jak tam wszyscy co chwilę strzelają do siebie.
@othe2137:

polityka energetyczna i regulacjami rynkowymi.. przespales ostatnie lata?


Widzę że ty tak, albo coś weszło za mocno.
Energiewende, mówi ci to coś? To UE wymyśliła? Dlaczego Niemcy od lat walczą z atomem i chcą wymusić OZE wszędzie?
Walkę z UE przez ostatni rok, żeby zakazać finansowania innych źródeł energii niż OZE, którą ostatecznie przegrali też przegapiłeś?
Ogólnie dobry jesteś, nigdy nie słyszałem, żeby ktoś tak twierdził xD