Wpis z mikrobloga

Często niemieckich emerytów stawia się jako przykład ludzi spełnionych. Mają wysokie emerytury, podróżują po świecie. A to jest błąd...
Tym przykładem człowieka spełnionego powinien być polski emeryt- urodzony za PRL- u. Większość życia zawodowego na jednym stanowisku, w jednym (państwowym) zakładzie pracy, mieszkanie kupione za grosze od państwa, emerytura 6-7k PLN-ów netto miesiecznie, a do tego trzynasta emerytura i inne ulgi/przywileje.
Niemiecki emeryt jeździ po świecie, bo nie ma własnego kąta. Polski emeryt ma swoje M3 i swoją dzialeczkę, więc nie musi się tułać po świecie.
#nieruchomosci #emerytura #heheszki
  • 11
@inko-gnito Wolałbym bym mieć mieszkanie czy dom w Słubicach, z Frankfurtem nad Odrą po drugiej stronie mostu i niecałą godziną drogi do Berlina niż gdzieś w Białymstoku czy Opolu. Tam co druga osoba w Niemczech pracuje, dodatkowo miasteczko przemytników i buisnessu jak Zgorzelec. Tam jest w #!$%@? firm i działalność które handlują albo świadczą usługi Niemcom. Nie masz co narzekać
@PfefferWerfer: Białystok niestety najbardziej dostanie po dupie w razie ewentualnej eskalacji konfliktu Rosja - NATO i nie trzeba do tego nawet pełnoskalowej wojny. Coraz mniej chętnych będzie pchać się tam z kapitałem. Gdańsk czy nawet Warszawa mogę oberwać jeśli chodzi o inwestycje. Jednak to dwa najbardziej strategiczne ośrodki z perspektywy naszego kraju i raczej nie stracą na znaczeniu, a ich obrona będzie priorytetem.
@Dusk_Forest77: byłeś kiedyś w Białymstoku? Ja tam kilka lat mieszkałem i na poważnie zastanawiałem się, czy nie osiąść tam na stałe. Super miasto do życia. Serio. Fakt, że handel trochę podupadł przez zamknięte granice, ale przecież sankcje kiedyś zostaną wycofane. A i Łukaszenko nie będzie żył wiecznie.
@inko-gnito: Może niezbyt trafnie się wyraziłem. Ja już mam takie zboczenie że na nieruchomości patrzę przede wszystkim pod względem potencjału inwestycyjnego. Ja nie pisze gdzie wolałbym mieszkać osobiście, w Białymstoku byłem już dawno temu i pewnie sporo się zmieniło, ale zgadzam się że to fajne miasto. Po prostu czasy mamy dla niego małosprzyjające i głownie dlatego wolałbym mieć (inwestycjnie) mieszkanie w słubicach które jest mini hubem nadgranicznym niż w Białymstoku. Podobnie
@inko-gnito: Zdumiewające skąd takie dane ? Nieruchomości jakby sprzedał to by nie miał gdzie mieszkać. Tu przyznam rację , że polscy emeryci mają nieruchomości zlokalizowane w fajnych miejscach, przez co osiagają fajne ceny. A co do niemieckiego emeryta masz rację bo trochę nie sprecyzowałem. Wielu z nich pomyka na codzień jeszcze autami typu W124, czy E34. Tylko, że nie robią tego z biedy, a z przywiązania. A te fury ich są