Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 2
@Ulyssos a państwowa szkoła to nie? Przez cały cykl mojej edukacji spotykałem ludzi, którzy nie powinni przechodzić latami z klasy do klasy, a jednak kończyli te szkoły bez umiejętności płynnego czytania i mnożenia xD szkoła to przechowalnia dzieci i młodzieży i nic więcej. Jak się chcesz to się nauczysz, a jak nie to się nie nauczysz i i tak skończysz szkołę
@Ulyssos: Publiczne to takie same printery tylko jeszcze musisz wlazic w dupe wykladowcom. Wiem bo bylem na trzech xD

@kishibashi Lol nikt nikogo nie styrał, tylko sie skompromitowal xD

1. Mieszkanie to podstawowa potrzeba społeczna - mieszkać musi każdy.

No, tylko nie kazdy musi mieszkac w warszawie

2. Mieszkanie nie może być dobrem tylko dla bogatych, bo nawet mniej zarabiające zawody są ważne dla społeczeństwa.

jezeli twoj zawod jest wazny to
budżet na nierentowny projekt


@Elec: Kek. Pokazuje ci że państwo zajmuje się takimi 'nierentownymi' projektami, jak właśnie drogi. A ty pierdzielisz coś że to nie sztuka. Rozumiesz, że gdyby wolny rynek to może byś miał tylko drogi najbardziej lukratywne międdzy największymi miastami i oczywiście byłyby sowicie płatne?

Niereformowalny typ, podasz mu przykład a ten coś pierdzieli że nie sztuką jest robić nierentowny biznes XD Bo prostackie myślenie zwróci-nie zwróci
xD chodzi mi o usługi i produkty, z którymi się konkuruje


@Docent_Jan_Mula: Heh, podasz mu przykład ale zawsze będzie to zły, bo nie pasuje do narracji, c'nie. Zresztą drogami się konkuruje, w pewnych aspektach, nei wiem czego miał dotyczyć komentarz korposzczur, chyba tylko temu żebyś poczuł się lepiej bo debilny komentarz napisałeś
@Docent_Jan_Mula: Sam sobie odpowiedziałeś. Państwowa służba zdrowia, mimo ogromu wad, chroni nas przed przypadkami gdy człowiek po nowotworze ma do spłacenia rachunki za 200k, albo ludzie tatułują sobie na torskie by ich nie reanimować, bo nie stać ich na opiekę medyczną. Publiczna edukacja (w tym przypadku wyższa) sprawia że młody człowiek nie zaczyna z kredytem studenckim wysokości kredytu hipotecznego.
Idąc dalej. Państwowy transport publiczny bywa nierentowny, ale jego celem nie jest
@Worm91 mając monopol jak np. PKP ciężko stwierdzić czy prywatny czasem nie poradziłby sobie lepiej, były próby wejścia przewoźnika kolejowego z Czech ale z pewnych przyczyn zawsze odmawiano mu dostępu do linii kolejowych. Co mam rozumieć przez wykluczenie komunikacyjne? Każdy do do jednego mieszkaniec gminy/miasta ma mieć dostępny transport? To dość utopijne. A co do edukacji to wyższa powinna być płatna, bo wtedy ogranicza się produkcje inżynierów gownologii np. mnie( ͡º
@Docent_Jan_Mula: no nie widzę, pytałeś o jedną rzecz którą robi lepiej, bo próbowałeś i próbujesz udowadniać, że wolny rynek radzi sobie lepiej, ale jak widać sobie nie radzi. Ale nadal Ci to nie dało do myślenia, więc odgórnie uznałeś, że argument słuszny ale nie pasuje Ci pod tezę, więc wyłączasz to z dowodu. XD
@Docent_Jan_Mula: Co do wykluczenia komunikacyjnego, ja nie mówię o jakiś zapyziałych dziurach w Smrodach małych, tylko mieścinach i wioskach niedaleko dużych ośrodków miejskich w których bez samochodu nie dostaniesz się do miasta. Nie wspominając już o tym że w niektórych miastach kulawy transport publiczny zmusza do korzystania z samochodu, co powoduje korki, hałas zanieczyszczenia.
Tak, problem monopolisty w postaci PKP był problematyczny i przyznam że tego problemu dokładnie nie opisze bo
@Ulyssos: Jak idziesz do gówno prywatnej szkoły to tak jest. Idź do polsko japońskiej albo na Koźmina to może zmienisz zdanie.
Chciałbym zobaczyć wyniki egzaminu po szkole podstawowej ze szkół prywatnych i państwowych. Ciekawe gdzie będą lepsze wyniki.
Jedyne co sensownego w tej debacie powiedziała Lewica to progresywny kataster, który podobno zablokowała Lewica (ta bardziej od Czarzastego...). Oczywiste jest że trzeba zablokować możliwość wykupienia mieszkań przez firmy i ludzi inwestycyjne ale tak jak to powiedział poseł od 4-5 mieszkania. Jak ktoś chce kupić mieszkanie jako zabezpieczenie na starość to powinien mieć taką możliwość.
Inne argumenty były już słabe. Te 200tys pustostanów w Warszawie było już obalone. Wzięli to z zużycia