Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Docent_Jan_Mula: Wystarczy jedna? Ok, lepiej robi np. regulacje. Spróbuj puścić rynek samemu sobie regulowany wyłącznie przez sektor prywatny i zobaczysz jak skrajne patologie zaczną się odwalać.

@badylord to nie mieszanie się sektora prywatnego w publicznym tylko natura ludzka, korupcja to coś złego moralnie ale opłacalne finansowo, to nie ma nic wspólnego czy to był PRL czy teraz III RP czy cokolwiek innego
@kishibashi

Tanie mieszkania oznaczają więcej wolnych środków, więcej wolnych środków to więcej oszczędności i inwestycji w innowacyjne sektory gospodarki.

To nawet nie muszą być innowacyjne sektory ale gdy ludzie są zmuszeni wydawać lwią część swojego rozporządzalnego dochody na koszt podstawowy jakim jest schronienie, to zwyczajne inne sektory gospodarki konsumenckiej będą się kurczyć. Czy to salon malowanie paznokci, czy restauracja, czy pub, kino i ogółem wszelkie nie do końca niezbędne usługi oraz produkty...
@Docent_Jan_Mula: A sektor prywatny nie jest oparty na ludzkiej naturze, dążeniu do bogacenia się i jeżeli korupcja nie będzie ostro karana przez państwo to będzie w pełni kwitła, zmowy i łapówki nazwiemy umowami i transakcjami, a to wszystko pozwoli się jeszcze bardziej bogacić? Od paru lat mieszkam w Skandynawii i odnoszę wrażenie że w skandynawskich socjalistycznych państwach mimo wszystko żyje się przyjemniej i skala patologii firm z sektora prywatnego jest drastycznie
@szpongiel:

To nawet nie muszą być innowacyjne sektory ale gdy ludzie są zmuszeni wydawać lwią część swojego rozporządzalnego dochody na koszt podstawowy jakim jest schronienie, to zwyczajne inne sektory gospodarki konsumenckiej będą się kurczyć. Czy to salon malowanie paznokci, czy restauracja, czy pub, kino i ogółem wszelkie nie do końca niezbędne usługi oraz produkty... wszystkie te sektory są "zagłodzone" spadają w nich obroty, a przed to i zatrudnienie. A one jednak
@OskarDeveloperski: jedyny argument jaki stosujesz dzieciaczku, to że ktoś nie ma mieszkania i chce za darmo - ja mam mieszkanie od dawna, napisałem o tym, przekroczyło to Twoje zdolności poznawcze. Widzę po prostu jak różna jest sytuacja osób, które nie mają tak korzystnej sytuacji jak ja. Być może niektórzy wskutek stresu pourazowego wyzywają innych na wykopie od biedaków xd
Przy czym jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że pieniądze wydane na najem nie znikają, a trafiają do właściciela mieszkania, którego struktura konsumpcji (...)


W pewnym momencie tak ale to może trwać nawet dekady. Zazwyczaj takie mieszkanie jest na kredyt, a więc kasa trafia nie na rynek tylko do banku. Ten zaś nie przeznacza tego na konsumpcję tylko zmniejsza bilans długu w zapisie księgowym. Puff, i znikł. Czyli jest nawet gorzej niż w
ciekawe czy takie oświetlenie postawił i serwisuje samorząd czy może prywatna firma na zlecenie( ͡° ͜ʖ ͡°)

jedyny przykład to ten najgorszy system z Ameryki, tylko na tyle cię stać?

@Docent_Jan_Mula: wodociągi, drogi, kolej to kolejne przykłady. Zawsze można powiedzieć że to finalnie robi prywatna firma na zlecenie albo prywatna osoba (no bo przecież pan Wiesiu który kładł kable pod oświetlenie to jest osoba prywatna a nie
@Docent_Jan_Mula: no i kolejna sprawa - nikt nie mówi żeby wszystkich deweloperów upaństwowić i budować tylko społeczne budownictwo, ale niekontrolowany kapitalizm zawsze prowadzi do oligopolów, karteli, zmów i innej patologii. Czy tutaj też mam dać przykłady że przepisy antymonopolowe i zwalczanie zmów cenowych jest w interesie społęcznym?
@kishibashi: Pozycja słuszna bo (według mnie) każdy powinien mieć własną nieruchomość. Tutaj dochodzi problem w jaki sposób do tego dojść. Pomysły lewicy raczej mnie nie przekonują.


@CzyWszystkoJestJuzZajete: problem polega na tym, że obie strony tego sporu - nie mówię o tym konkretnym odcinku, bo nawet go jeszcze nie słuchałem ale ogółem, lewaki i prawaki - mają ideologicznego gwoździa w głowie, a nikt nie próbuje popatrzeć na problem praktycznie.

Prawaki mówio:
@Docent_Jan_Mula: ee no jak by ci to wyjaśnić. Jak rozejrzysz się po miastach, to jedyne co nam PRL wartościowego zostawił to miliony mieszkań wybudowanych przez państwo z niezłą infrastrukturą i dobrym planowaniem przestrzennym. Żaden deweloper nie myśli w kategoriach urbanistycznych, tylko jak wcisnąć maksymalną ilość bloków na swojej działeczce. Tak więc w tej materii to państwo jest jednak skuteczniejsze.

#!$%@?ę od bylejakości PRL, bo pomimo powszechnych kradzieży, opóźnień te mieszkania powstały
podaj jedną rzecz którą panstwo lepiej robi niz sektor prywatny, może być edukacja albo służba zdrow


@Docent_Jan_Mula: no większość rzeczy xD Taki zis na rynku wyniósłby cię znacznie więcej. Ochrona zdrowia też. To że nie jest doskonałą wynika z małego finansowania, prywatnie przy takim budżecie miałbyś mniej. Powodzenia w ogóle w leczeniu drogich chorób prywatnie xD
@OskarDeveloperski: Potężny człowiek sukcesu który cały dzień siedzi na wykopie kłócąc się jak gimbus na demotach w 2010 roku i do tego czyta pasty dla przegrywów, no już to widzę XDDD Jak tam, koń zwalony?