Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Tylko wyjątkowy talent retoryczny mógłby przekonać co głupszych Mariuszy, że 2+2 daje inny wynik, albo, że to wcale nie takie oczywiste


@kishibashi: patrząc po czacie, jednak się udało - pytanie czy Mentzen i Zaorski to wyjątkowe talenty retoryczne czy nie doceniasz Mariuszy i są oni jeszcze głupsi niż zakładaliśmy

a tak ogólnie to się zgadzam, nie rozumiem tej sytuacji gdzie ktoś z milionowym majątkiem ładuje to mieszkania a nie inwestuje np
@kishibashi: miasta to nie studnie bez dna, rozwój to przesunięcie części mieszkańców na obrzeża, które później stają się główną częścią miasta. Miasta na świecie mają 50km, aglomeracje 200km.
Małe i zaludnione miasto będzie bardzo drogie.
Wypychanie biedoty na obrzeża miast (bo tam tańsze mieszkania) powoduje konieczność dojazdów do pracy i z pracy oraz korki i stratę czasu dla wszystkich.


@kishibashi: nie

Wielu ludzi, którzy chcą mieć dzieci, chcą w pierwszej kolejności zabezpieczyć potrzeby mieszkaniowe.


@kishibashi: nie. Zmień słowo wielu na niektórzy.

Tanie mieszkania oznaczają więcej wolnych środków, więcej wolnych środków to więcej oszczędności i inwestycji w innowacyjne sektory gospodarki.


@kishibashi: a deszcz to powinien
  • 16
@CzyWszystkoJestJuzZajete: nie tyle posiadać nieruchomość, co mieć dostęp do taniego najmu i przekonanie o stabilności tego stanu.

@siadatajta ależ nie mam zamiaru. Nie każdy musi kumać ile to jest 2+2. Ważne żeby bardziej ogarnięci ludzie zadbali, żeby nie przeszkadzało mu to w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°) W skrócie - Mariusz z Brighton może sobie fantazjować, że jest rentierem i #!$%@?ć się, że państwo na to nie
4. Wielu ludzi, którzy chcą mieć dzieci, chcą w pierwszej kolejności zabezpieczyć potrzeby mieszkaniowe.


@kishibashi: najbardziej dziwi mnie że tak wiele ludzi wyjeżdża na to argumentami, że są ludzie co mieszkają w willach, a i tak nie chcą mieć dzieci... nie zmienia to faktu, że ci co jednak chcą mieć te dzieci nie będą ich mieli bez odpowiednich warunków. To że ktoś ma kasę na oborę z krowami, a nie ma
  • 30
nie. Zmień słowo wielu na niektórzy.


@Przypadkowy: zmieniłem i dlatego nie chce mi się tracić na Ciebie czasu chłopski rozumku. To że są ludzie, którzy nie potrzebują zabezpieczyć potrzeb mieszkaniowych i materialnych i finansowych, żeby zrobić dziecko, nie znaczy, że normalnym i powszechnym modelem nie jest zabezpieczenie tych potrzeb przed spłodzeniem potomstwa. Jeśli preferujesz bezrefleksyjne mnożenie się to bardzo mi z tego powodu wszystko jedno, ale nie podzielam opinii.