Wpis z mikrobloga

Taka luźna rozkmina, ale co czujecie widząc tego typu kamienice w dużych miastach? Nie wiem dlaczego, ale mimo że wiele z nich jest bardzo ładnych, to napawa mnie jednocześnie taki niewyjaśniony smutek, nostalgia...nie wiem dlaczego. Może gdybym wychował się wśród takich budynków to miałbym na nie inne spojrzenie. Ale że wychowałem się na zadupiu, nigdy chyba nawet nie będąc w żadnym z takich budynków, widząc je raz na jakiś czas, to biorą mnie takie dziwne emocje. Czuję się momentami jakbym miał jakiś flashback do czasów kiedy mnie nawet jeszcze na świecie nie było xD
#wroclaw #miasto #depresja #psychologia #psychiatria #niewiemjaktootagowac
JoinDaTag - Taka luźna rozkmina, ale co czujecie widząc tego typu kamienice w dużych ...

źródło: 48717_x800

Pobierz
  • 21
@serniczekwiedensky: Nawet w wyremontowanej. Dymaj za każdym razem z zakupami po schodach bo windy nie masz. Ogrzej to bo stropy wyższe niż normalnie. Układy pomieszczeń takie, że zrobić coś z tego sensownego ciężko. Stanąć autem to dopóki nie ma strefy płatnego parkowania jest ciężko. Nawet jeśli twoja kamienica jest wyremontowana to obok masz kolejne które nie są więc masz cyrk. Fundusz remontowy to też nie przelewki bo jakoś trzeba o tą
@Darth_Gohan: Jak szukałem mieszkania to często mnie dziwiły jak tanie były niektóre oferty mieszkań w kamienicach i to praktycznie w samym centrum. Nawet biorąc pod uwagę remont nie wydawało się to złą ofertą. A potem wychodziły takie kwiatki jak ogrzewanie kominkiem i noszenie drewna z piwnicy do tego kominka xD
Bardzo mi się podobają, chciałabym zamieszkać. Ale dla siebie widzę jedno okienko gdzies między 40-60 lvl. Bo na razie bez windy nie dałabym rady, wózki dzieci, gdzie zaparkować auto, jak nosić fotelik do auta, ciężkie zakupy, głośni sąsiedzi. Znowu po 60 znowu przydaje się winda, więc wypadałoby się przeprowadzić gdzies na parter może z małym ogródkiem. Jest dużo plusów, mieszkanie w centrum miasta, blisko tramwaj, piękne duże jasne okna, duże pomieszczenia, wysokie.
@Darth_Gohan: [#!$%@? się przez ścianę]
- Co kamienice, dobrze się mieszka, duże przestrzenie, wysokie sufity, centrum panie, wszędzie blisko one one one xD

No są plusy dodatnie i są plusy ujemne jak to mawiał klasyk. Trochę jak z samochodami: wymuskana klasa premium, czy nowa Dacia? xD

Mieszkam na 2 piętrze, najciężej z tym brakiem windy było w czasie kiedy bombelki nie były samobieżne. Nie wyobrażam sobie też tu mieszkać gdy wchodzenie
@Join_Da_Tag: Mam tak totalnie z blokowiskami z wielkiej płyty
Kamienice mają super klimat moim zdaniem i fajnie sie w nich mieszka
Wady to niestety cena i problem z równomiernym ogrzaniem mieszkania
@Iudex: Pełna zgoda. Tylko op się pytał czemu można nie lubić tych kamienic to odpisałem.

Napisałeś prawidłowo jakie są plusy dodałeś do moich kolejne minusy i jak ktoś bardzo chce niech zwyczajnie po prostu sam podejmie decyzję. Natomiast warto pamiętać, że może się skończyć potrzebą zmiany mieszkania bo bombelki, bo problemy zdrowotne bo zwyczajnie starość. Ja tylko mam wrażenie, że niestety część ludzi kompletnie nie bierze pod uwagę pewnych niektórych kwestii
@Join_Da_Tag: od nowego roku mieszkam w takiej kamienicy (chociaż od mojej strony nie jest aż taka ładna :(.
Parę minusów jest, ale ogólnie oceniam dobrze. Jako, że mieszkam najwyżej, a na piętro jest 1 mieszkanie to np mam zagarnięte kawałek korytarza (poprzedni właściciel nawet bramę se zamontował xD) jest tam min szafa na kurtki/buty itp.
Z minusów to poza technicznymi sprawkami (ale to wszędzie inaczej) to okna z 1 strony -
@serniczekwiedensky @Darth_Gohan @Iudex Pozwolę sobie na małą dygresję. Dla takich kamienic w kwestii wind są obecnie 2 rozwiązania. Jeśli w kamienicy jest świetlik nad klatka schodową to można wstawić szyb windowy lub rozpruć wszystko zostawiając tylko elewację, a środek wybudować od nowa. Drugą opcja wymaga ogromnych nakładów finansowych, jednak przy pierwszej spokojnie można starać się o dofinansowanie z PFRON lub programu Dostępność+. W kwestii papierologii to droga przez mękę, ale PFRON daje
@Viking-: Jasne, że można tylko w wielu wypadkach w tych kamieniach nie jesteś w stanie od sąsiada wymusić żeby przestał ryja drzeć po 22, a co dopiero to przepchnąć.
Kumpel u siebie chciał załatwić jakieś dofinansowanie na dach czy remont wnętrza. Nie pamiętam już teraz. Poddał się po 3 miesiącach bo ludzie ani nie potrafili tego przeczytać, ani nie potrafili odpowiedzieć jak ich prosił, a na koniec jeszcze zaczęli twierdzić, że
@Darth_Gohan Spora część tych kamienic nie jest wpisana do rejestru, a nawet w tych które są wartość historyczną ma zwykle tylko elewacja.

W kwestii sąsiadów się zgodzę u mnie termomodernizację wstrzymało 2 sąsiadów bo by musieli się dorzucić kilka dyszek miesięcznie z czego jeden nie mieszka tylko wynajmuje lokal i spokojnie mógłby podnieść o tę kwotę czynsz, a najemca byłby raczej zadowolony, drugi, a właściwie druga to podbitka w podeszłym wieku i