Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jak można chcieć mieć dzieci. Jestem u siostry trzeci dzień, dwójka dzieci 2 i 5 lat i to jakiś koszmar xds
Ciągle trzeba się tym zajmować, bez przerwy potrzebuje uwagi. Siorka i szwagier od 4 lat to wrak człowiekow. Ciągle niewyspani, ciągle rozdrażnieni, dla nich błogosławieństwem jest jak przyjadę na 3 dni, bo dzieci mnie lubią i mają w końcu chwilę spokoju xd.
Ta relacja z tymi dziećmi, pomimo że je kocham i uwielbiam (ale tylko na chwilę xd) utwierdza mnie w przekonaniu, że moja decyzja z przed kilku lat o tym żeby nigdy nie mieć dzieci była słuszna.
#childfree #antynatalizm
  • 163
  • Odpowiedz
@greenbong: dlatego jak będę miał to będę wychowywał na pewno bardziej ku balansowi między centrum uwagi a biernym obserwatorem trochę jak w https://swiadomaedukacja.pl/homo-sapiens-wychowuje. Obserwując małych w rodzinie i wśród znajomych niestety trochę moim zdaniem mają za dużo uwagi.
"Matka jest aktywna, zajmuje się swoimi codziennymi sprawami, zaś niemowlę noszone przez nią jest biernym obserwatorem rzeczy i czynności, które staną się jego udziałem na dalszych etapach rozwoju – można powiedzieć, że
  • Odpowiedz
jeśli twoim sposobem na odnalezienie szczęścia i radości w życiu było zrobienie sobie dziecka to ok ale nie wmawiaj tego innym ludziom bo każdy odnajduje szczęście w różnych rzeczach. Pozdrawiam


@error666: dla niektórych to jest po prostu największy sukces jaki osiągnęli w swoim życiu. #matkanacalyetatczycos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Natomiast to ile osób mnie zaatakowało utwierdza mnie tylko w przekonaniu że mam rację :)


@buhubuhu: Rację definiujesz jako najbardziej kontrowersyjna opinia?
  • Odpowiedz
@greenbong: pies czy kot to też obowiązek, więc dlaczego ludzie biorą pod opiekę te zwierzęta i się nimi cieszą? Mnie by się nie chciało o 6 rano wychodzić z domu bo psu chce się szczać, ale wielu ludzi nie wyobraża sobie już jakby to było bez pieska. Z dziećmi to zupełnie inny level ale podobna zależność. Zabiera dużo czasu i energii, ale daje dużo radości, potrafi wyciągnąć życie człowieka z
  • Odpowiedz
@ELO_2012:

a nie uważasz, że jest to czysty egoizm pod kątem życia w społeczeństwie?


Czysty egoizm to jest zaspokojenie swoich potrzeb poprzez zrobienie kolejnej istoty czującej i tym samym zmuszenie jej do
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Ja mam 32 lata, a moja żona 41 lat i mamy 4 cudownych dzieci, które zapewniają nam rozrywkę każdego dnia, a jak wracamy z pracy po ciężkim dniu wystarczy, że dzieciaki przyjdą się przywitać, przytula i powiedzą "kocham Cię tato". Owszem nie ma sielanki tak jak i w każdym związku między kobietą i mężczyzną, są dni kiedy dzieci dadzą Ci w kość tak jak i żona czy partnerka, ale
  • Odpowiedz
  • 0
@sruba_m3

@greenbong ja mam córeczkę, a nadal jestem dla siebie najważniejszą osobą


Oddałbys swoje życie za życie córki?
Albo w drugą stronę, skoro ty jesteś najważniejszy, czy poświęciłbys jej życie aby przeżyć?
  • Odpowiedz